Подгорица, Централна Црна Гора, Црна Гора - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Подгорица

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Podgorica (20:33)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .me
 • Hаселението: 
 • 156.200
 • Површина: 
 • 1.441 km2
 • надморска височина: 
 • 44 m
 • Повикувачки број за земјата: 
 • +382
 • Повикувачки број за градот: 
 • 020
 • Jазици: 
 • црногорски, српски
 • Позицијата на мапа: 
 • 42.441286, 19.262892

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • 112
 • Тел брза помош: 
 • 124
 • Tел полиција: 
 • 122
 • Патот помош: 
 • 19807
 • Tел противпожарната служба: 
 • 123
 • Tel Info: 
 • 1181

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Празници

 • новогодишните празници: 1.1., новогодишните празници: 2.1., Божиќ: 7.1., Велигден: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март,, Велигден (православни): Првата недела по првата полна месечина по 4 април (ако е потребно по еврејскиот празник Пасха), Денот на трудот: 1.5., Денот на трудот: 2.5., Денот на независноста: 21.5., Денот на независноста: 22.5., Бајрам: Рамазан започнува на 1 Shawwal, еден ден по крајот на постот за време на месецот Рамазан, и вклучува во првите три дена од месецот., Курбан Бајрам: Курбан Бајрам се слави на првите четири дена од Dhul Ал Hijjah, последниот месец од исламскиот календар., Божиќ: 25.12.

  Jавен превоз

 • автобус, тролејбус, воз, такси
 • Транспортни станици (во круг од 20 km)

  Aвион: 
  Podgorica Airport
  Сместување и понуда:

  Подгорица Време

  среда

  Црна Гора, Централна Црна Гора, ПОДГОРИЦА

  33°C

  неколку облаци
  Брзина на ветер: 4.37 km/h

  четврток, 30.6.22 33°C чисто небо
  петок, 1.7.22 32°C чисто небо
  сабота, 2.7.22 34°C слаб дожд
  недела, 3.7.22 33°C слаб дожд
  понеделник, 4.7.22 34°C чисто небо
  Oбјави ја туристичката понуда
  Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
  Oбјави статија
  Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

  Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

  Препорачани локации
  Црна Гора - Сите дестинации