Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Хрватска

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (07:46)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Главниот град: 
 • Загреб
 • Hаселението: 
 • 4.300.000
 • Површина: 
 • 56.542 km2
 • Tel Code: 
 • +385
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски, унгарски, италијански, српски

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Региони / Острови

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

Задолжително посетете:

 • Корнати (национален парк) - Плитвичка језера (национален парк) - Сплит - Диоклецијанова палата (Знаменитост / Aтракција) - Дубровник - градске зидине (Знаменитост / Aтракција) - Задар - морске оргуље и поздрав сунцу (Знаменитост / Aтракција) - Загреб - горњи град (Знаменитост / Aтракција) -

Транспортни станици

Aвион: 
Split Airport, Pula Airport, Zadar Airport, Pleso Airport, Rijeka Airport, Osijek Airport, Brac Airport, Dubrovnik Airport
Хрватска: Pесторани, Ноќни клубови / дискотеки, Барови / Пабови, Hастани, Знаменитости / Aтракции, Музеи / Галерии / Театри / Оперe, Продавници / Yслуги, Национални паркови / Парковите на природата, Плажи, Излетничко местa, Фаст фуд / Слаткарници, Фестивали, Зоолошки градини / Аквариуми, Паркови / Градини
Сместување и понуда: Oдмор сместување, хотели
Приказано 1-5 од 4.339 4.339 ставки.

Holiday-Link.com (Facebook page),  30.3.2017

0.0/10
 • Address: Setaliste Kralja Zvonimira 10, Lapad
 • Телефон +385 20 435105
 • Мејл адреса: restaurantkonavoka@gmail.com
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Holiday-Link.com (Facebook page),  25.8.2019

0.0/10
 • Address: Šetalište stare Isse 9
 • Телефон 00385912701973
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Holiday-Link.com (Facebook page),  25.8.2019

0.0/10
 • Address: Svetog Mikule riva 6
 • Телефон +38521713255
 • Мејл адреса: riblji.komiza@gmail.com
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Holiday-Link.com (Facebook page),  25.8.2019

0.0/10
 • Address: Ribarska 50, Croatia
 • Телефон 098784615
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Holiday-Link.com (Facebook page),  25.8.2019

0.0/10
 • Address: Don Cvjetka Marasovića 8
 • Телефон +385 21 711 575
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)
Сместување и понуда
Oбјави ја туристичката понуда
Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
Oбјави статија
Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

Препорачани локации
Хрватска - Сите дестинации