Мирца, Островот Брач, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Мирца

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (23:24)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Hаселението: 
 • 350
 • Површина: 
 • 6 km2
 • надморска височина: 
 • 42 m
 • Повикувачки број за земјата: 
 • +385
 • Повикувачки број за градот: 
 • 021
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски
 • Позицијата на мапа: 
 • 43.3776414, 16.5226461

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

  Jавен превоз

 • автобус, такси
 • Транспортни станици (во круг од 20 km)

  Aвион: 
  Brac Airport
  Пристаништето: 
  Supetar, Bol, Rogac
  Марини, докот и на приклучоците: 
  Mirca, Sutivan, Bobovisca, Stiniva - Milna, Splitska, Марина Влашка, АЦИ Марина Милна, Postira, Osibova, Bajnice, Krilo, Orisac, Uvala Lovrecina, Livka, Dugi Rat, Tanki Ratak, Vela Travna, Gornja Krusica, Strozanac, Stobrec, Marina Zenta, Omis, АЦИ марина Сплит, Necujam, Glavna, Joria, Luka Tiha, Tatinja, Lucisce, Stiniva - Hvar
  Мирца: Pесторани, Продавници / Yслуги, Плажи
  Сместување и понуда: Oдмор сместување

  Мирца Време

  четврток

  Хрватска, Островот Брач, МИРЦА

  24°C

  чисто небо
  Брзина на ветер: 1.80 km/h

  петок, 10.7.20 27°C чисто небо
  сабота, 11.7.20 27°C чисто небо
  недела, 12.7.20 25°C слаб дожд
  понеделник, 13.7.20 24°C чисто небо
  вторник, 14.7.20 25°C чисто небо
  Приказано 1-4 од 4 4 ставки.

  Holiday-Link.com (Google places),  15.5.2019

  0.0/10
  • Address: Mirca , Ravan IV 2
  • Телефон +385 95 525 2710
  • Мејл адреса: barba@gulet.me
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  01.11.2016

  0.0/10
  • Address: Plitvine 30
  • Телефон +385 91 612 7117
  • Мејл адреса: grillgarden@velaris.hr
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Google places),  30.3.2017

  0.0/10
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Посетителот / Гостин),  26.8.2016

  0.0/10
  • Address: Gumonca bb
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)
  Сместување и понуда
  Oбјави ја туристичката понуда
  Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
  Oбјави статија
  Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

  Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

  Препорачани локации
  Хрватска - Сите дестинации