Загреб, Централна Хрватска, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Загреб

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (00:13)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Hаселението: 
 • 800.000
 • Површина: 
 • 642 km2
 • надморска височина: 
 • 130 m
 • Повикувачки број за земјата: 
 • +385
 • Повикувачки број за градот: 
 • 01
 • Jазици: 
 • хрватски
 • Позицијата на мапа: 
 • 45.8150108, 15.981919

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

  Jавен превоз

 • автобус, трамвај, воз, такси
 • Транспортни станици (во круг од 20 km)

  Aвион: 
  Pleso Airport
  Загреб: Барови / Пабови, Знаменитости / Aтракции, Музеи / Галерии / Театри / Оперe, Национални паркови / Парковите на природата, Зоолошки градини / Аквариуми
  Сместување и понуда: Oдмор сместување, хотели

  Загреб Време

  понеделник

  Хрватска, Централна Хрватска, ЗАГРЕБ

  11°C

  силен дожд
  Брзина на ветер: 5.90 km/h

  вторник, 28.3.23 8°C облаци
  среда, 29.3.23 12°C облачно
  четврток, 30.3.23 12°C слаб дожд
  петок, 31.3.23 14°C облачно
  сабота, 1.4.23 7°C силен дожд
  Приказано 1-5 од 6 ставки.

  Holiday-Link.com (Facebook page),  4.10.2016

  0.0/10
  • Address: Kaptol Centar, Nova Ves 17
  • Телефон +385916000890
  • Мејл адреса: khala@khala.hr
  Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  4.10.2016

  0.0/10
  • Address: Bogovićeva 6
  • Телефон +38598695303
  • Мејл адреса: info@bulldog-zagreb.hr
  Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

  Holiday-Link.com (објект менаџер),  13.10.2016

  0.0/10
  • Address: Jezuitski trg 4
  • Телефон +385 1 4851 926
  • Мејл адреса: info@gkd.hr
  Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  13.10.2016

  0.0/10
  • Address: Maksimirski perivoj bb
  • Телефон 38512302198
  • Мејл адреса: info@zoo.hr
  Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

  Holiday-Link.com (Holiday-Link.Com),  21.3.2016

  0.0/10
  Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)
  Паркот на природата Медведница се протегнува на површина од 17. 938 хектари, од кои дури 80 насто се прекриени со шума. Се наоѓа на височина од 120 до 1035 метри, а највисокиот врв е Сљеме. Иако М...
  Сместување и понуда
  Oбјави ја туристичката понуда
  Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
  Oбјави статија
  Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

  Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

  Препорачани локации
  Хрватска - Сите дестинации