Островот Брач, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Островот Брач

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (05:13)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Главниот град на регионот: 
 • Супетар
 • Hаселението: 
 • 14.434
 • Површина: 
 • 395 km2
 • Tel Code: 
 • +385
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Градови / Mеста

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

Задолжително посетете:

 • Златни рат (Плажа) - Видова гора (Знаменитост / Aтракција) - Пустиња Блаца (Знаменитост / Aтракција) - Музеј острва Брача у Шкрипу (Музејот / Галерија) - Ванка регуле (Случувања) -

Транспортни станици (во круг од 50 km)

Aвион: 
Brac Airport, Split Airport
Пристаништето: 
Bol, Supetar, Stari Grad, Jelsa, Sumartin, Hvar, Rogac, Makarska, Uvala Mala Luka, Vis
Марини, докот и на приклучоците: 
Postira, Uvala Lovrecina, Splitska, Mirca, Luka Tiha, Glavna, Dugi Rat, Konopjikova, Bobovisca, Sutivan, Orisac, АЦИ Марина Милна, Марина Влашка, Luka, Zukova, Omis, Stiniva - Milna, Krilo, Osibova, Bajnice, Lucisce, АЦИ марина Врбоска, Povlja, Mimice Kutlesa, Stiniva - Hvar, Studena, Livka, Voscica, Vela Travna, Tanki Ratak, Prapratna, Strozanac, Pisak, Gornja Krusica, Zarace, Dubovica Boatyard, Stobrec, Nedjelja, Rasotica, Ivan Dolac, Vira, Mala Garska, Zavala, Parja, Vela Garska, Marina Zenta, Jerolim Island, Vela Stiniva, Stomarica, Marinkovac, Pelegrin, Necujam, Joria, АЦИ марина Сплит, Brela, АЦИ марина палмижана, Lovisce, Manastir, Марина Башка Вода, Vinogradisce, Tarsce, Soline, Tatinja, Promajna, Krvavica, Donja Krusica, Марина Каштела, Kastel Kambelovac, Hotel Ratak, Poganica, Kastel Novi, Sesula, Maslinica, Gokrug, Duga Ciovo, Tucepi, Sveti Fumija, Uvala Razetinovac, АЦИ марина Трогир, Podgora, Bristova, Prihonja, Seget, Donji Okrug, Uvala Krnjas, Podgora Caklje, Smokvina, Vranjica, Zaglav, Bristva, Tri Luke, Vinisce, Poljica, Borak, Karbuni, Vela Rina, Марина Агана, Mirce, Rukavac, Grscica, Prizba, Blato
Островот Брач: Pесторани, Ноќни клубови / дискотеки, Барови / Пабови, Hастани, Знаменитости / Aтракции, Музеи / Галерии / Театри / Оперe, Продавници / Yслуги, Плажи, Фаст фуд / Слаткарници, Фестивали, Паркови / Градини
Сместување и понуда: Oдмор сместување, хотели

Островот Брач Време

петок

Хрватска, Островот Брач, СУПЕТАР

12°C

слаб дожд
Брзина на ветер: 6.02 km/h

сабота, 06.3.21 12°C облачно
недела, 07.3.21 11°C чисто небо
понеделник, 08.3.21 9°C слаб дожд
вторник, 09.3.21 8°C слаб дожд
среда, 10.3.21 12°C чисто небо
Приказано 1-5 од 322 322 ставки.

Holiday-Link.com (Facebook page),  11.11.2019

0.0/10
 • Address: 18251 21405, D114 172
 • Телефон 0913445687
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Holiday-Link.com (Facebook page),  11.11.2019

0.0/10
 • Address: Plaza Tunjara bb
 • Телефон 0958175568
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Holiday-Link.com (Facebook page),  11.11.2019

0.0/10
 • Address: Riva 2, Bol, Brac Island 21420 Croatia
 • Телефон 021 63 59 95
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Holiday-Link.com (Facebook page),  11.11.2019

0.0/10
 • Address: Šetalište Anđelka Rabadana 2d
 • Телефон 00385959029844
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Holiday-Link.com (Facebook page),  11.11.2019

0.0/10
 • Address: Rudina 46
 • Телефон +38521 635 579
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)
Сместување и понуда
Oбјави ја туристичката понуда
Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
Oбјави статија
Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

Препорачани локации
Хрватска - Сите дестинации