Средна Далмација, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Средна Далмација

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (00:14)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Главниот град на регионот: 
 • Сплит
 • Tel Code: 
 • +385
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Градови / Mеста

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

Задолжително посетете:

 • Национални парк Крка (национален парк) - Салона (Знаменитост / Aтракција) - Диоклецијанова палата (Знаменитост / Aтракција) - ПАРК ПРИРОДЕ БИОКОВО (Парк / Градина) - Сињска алка (Случувања) - Рива (Знаменитост / Aтракција) -

Транспортни станици (во круг од 50 km)

Aвион: 
Split Airport, Brac Airport
Пристаништето: 
Supetar, Rogac, Uvala Mala Luka, Bol, Stari Grad, Hvar, Sumartin, Jadrija
Марини, докот и на приклучоците: 
Марина Каштела, Kastel Kambelovac, Kastel Novi, АЦИ марина Сплит, Marina Zenta, Stobrec, Strozanac, АЦИ марина Трогир, Gokrug, Bajnice, Seget, Krilo, Uvala Razetinovac, Duga Ciovo, Sveti Fumija, Orisac, Donji Okrug, Vranjica, Dugi Rat, Sutivan, Mirca, Donja Krusica, Necujam, Stiniva - Milna, Poljica, Omis, Splitska, Bobovisca, Марина Агана, Uvala Krnjas, Gornja Krusica, Tanki Ratak, Tatinja, Postira, Vinisce, Joria, Maslinica, Poganica, Sesula, Livka, Марина Влашка, Vela Travna, АЦИ Марина Милна, Uvala Lovrecina, Osibova, Borak, Vela Rina, Stari Trogir, Sicenica, Mimice Kutlesa, Stupin, Grebastica, Borovica, Konopjikova, Razanj, Марина Фрапа, Stivancica, Mirine, Pisak, Zaboric, Марина Кремик, Luka, Primosten, Smokvica, Hudomescica, Brodarica, Krapanj Island, Glavna, Povlja, Luka Tiha, Stiniva - Hvar, Lucisce, Марина Мандалина, Stomarica, Voscica, Parja, Zukova, Pelegrin, Марина Соларис, Vira, Brela, Vela Garska, Zablace, АЦИ марина Скрадин, Mala Garska, Rasotica, Марина Башка Вода, Svita Ante Capljena, Ostrica, Studena, Vrulje
Средна Далмација: Pесторани, Ноќни клубови / дискотеки, Барови / Пабови, Hастани, Знаменитости / Aтракции, Музеи / Галерии / Театри / Оперe, Продавници / Yслуги, Национални паркови / Парковите на природата, Плажи, Излетничко местa, Фаст фуд / Слаткарници, Фестивали, Зоолошки градини / Аквариуми, Паркови / Градини
Сместување и понуда: Oдмор сместување, хотели

Средна Далмација Време

понеделник

Хрватска, Средна Далмација, СПЛИТ

12°C

слаб дожд
Брзина на ветер: 9.25 km/h

вторник, 28.3.23 10°C чисто небо
среда, 29.3.23 9°C облаци
четврток, 30.3.23 12°C слаб дожд
петок, 31.3.23 14°C слаб дожд
сабота, 1.4.23 14°C слаб дожд
Приказано 1-5 од 1.320 ставки.

Andrija Gusic (објект менаџер),  20.6.2017

0.0/10
 • Address: Paraćeva 19
 • Телефон 097 623 9893
 • Мејл адреса: fastfood.sesula@gmail.com
Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

Holiday-Link.com (Facebook page),  10.6.2019

0.0/10
 • Address: Podsolarsko
 • Телефон +38522350494
 • Мејл адреса: gastroitaliano@yahoo.com
Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

Holiday-Link.com (Facebook page),  18.7.2019

0.0/10
 • Address: Koriolana Ćipika 3
 • Телефон +385977936088
 • Мејл адреса: giardinbar@gmail.com
Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

Holiday-Link.com (Facebook page),  18.7.2019

0.0/10
 • Address: Miljenka i Dobrile 9
 • Телефон 00385957758899
Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)
Сместување и понуда
Oбјави ја туристичката понуда
Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
Oбјави статија
Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

Препорачани локации
Хрватска - Сите дестинации