Островот на Ciovo, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Островот на Ciovo

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (23:07)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Главниот град на регионот: 
 • Округ Горњи
 • Hаселението: 
 • 6.100
 • Површина: 
 • 28 km2
 • Tel Code: 
 • +385
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Градови / Mеста

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

Задолжително посетете:

 • Знаменитости во Трогир (Знаменитост / Aтракција) -

Транспортни станици (во круг од 50 km)

Aвион: 
Split Airport, Brac Airport
Пристаништето: 
Rogac, Uvala Mala Luka, Supetar, Hvar, Bol, Stari Grad, Zlarin, Jadrija, Obonjan, Prvic, Prvic Sepurine, Jelsa, Vis
Марини, докот и на приклучоците: 
Gokrug, АЦИ марина Трогир, Duga Ciovo, Uvala Razetinovac, Sveti Fumija, Seget, Kastel Novi, Donji Okrug, Kastel Kambelovac, Vranjica, Марина Каштела, АЦИ марина Сплит, Donja Krusica, Uvala Krnjas, Marina Zenta, Necujam, Poljica, Maslinica, Sesula, Poganica, Tatinja, Vinisce, Марина Агана, Joria, Gornja Krusica, Tanki Ratak, Borak, Stobrec, Strozanac, Vela Rina, Stiniva - Milna, Sutivan, Vela Travna, Livka, Bobovisca, Stari Trogir, Mirca, Марина Влашка, Sicenica, АЦИ Марина Милна, Bajnice, Osibova, Krilo, Borovica, Stupin, Razanj, Stivancica, Orisac, Марина Фрапа, Splitska, Dugi Rat, Smokvica, Postira, Марина Кремик, Grebastica, Primosten, Omis, Mirine, Uvala Lovrecina, Hudomescica, Zaboric, Pelegrin, Parja, Stiniva - Hvar, Vira, Glavna, Vela Garska, Krapanj Island, Brodarica, Lucisce, Mala Garska, Luka Tiha, Soline, АЦИ марина палмижана, Tarsce, Vinogradisce, Marinkovac, Jerolim Island, Zukova, Марина Мандалина, Марина Соларис, Zablace, Konopjikova, Zarace, Mimice Kutlesa, Dubovica Boatyard, Luka, Svita Ante Capljena, Pisak, АЦИ марина Врбоска, Nedjelja, Vrulje, АЦИ марина Скрадин, Povlja, Ostrica, Beretusa, Srima, Sepurine East, Rasline, Tijascica, Voscica, Ivan Dolac, Zaton
Островот на Ciovo: Pесторани, Барови / Пабови, Знаменитости / Aтракции, Продавници / Yслуги, Плажи, Фаст фуд / Слаткарници
Сместување и понуда: Oдмор сместување, хотели

Островот на Ciovo Време

петок

Хрватска, Островот на Ciovo, ОКРУГ ГОРЊИ

27°C

чисто небо
Брзина на ветер: 3.32 km/h

сабота, 04.7.20 23°C слаб дожд
недела, 05.7.20 27°C чисто небо
понеделник, 06.7.20 27°C слаб дожд
вторник, 07.7.20 28°C чисто небо
среда, 08.7.20 24°C чисто небо
Приказано 1-5 од 108 108 ставки.

Holiday-Link.com (Facebook page),  20.5.2019

0.0/10
 • Address: Cesta domovinske zahvalnosti 24
 • Телефон 0912123388
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Holiday-Link.com (Facebook page),  20.5.2019

0.0/10
 • Address: Uljevićeva ulica 2
 • Телефон 0917294318
 • Мејл адреса: jakovmise@gmail.com
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Holiday-Link.com (Facebook page),  26.8.2019

0.0/10
 • Address: Splitska 1
 • Телефон +38521882656
 • Мејл адреса: info@restaurant-dondino.hr
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Holiday-Link.com (Facebook page),  26.8.2019

0.0/10
 • Address: Ribarska 11
 • Телефон 0038521885334
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Holiday-Link.com (Facebook page),  26.8.2019

0.0/10
 • Address: Kardinala A.Stepinca 118/a
 • Телефон +38521796079
 • Мејл адреса: restaurant-coccolo@hotmail.com
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)
Сместување и понуда
Oбјави ја туристичката понуда
Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
Oбјави статија
Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

Препорачани локации
Хрватска - Сите дестинации