Dobrinj, Oстровот Крк, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Dobrinj

 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Hаселението: 
 • 1.968
 • Повикувачки број за земјата: 
 • +385
 • Повикувачки број за градот: 
 • 051
 • Позицијата на мапа: 
 • 45.135403293385, 14.645107001086

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

  Jавен превоз

 • автобус, такси
 • Транспортни станици (во круг од 20 km)

  Aвион: 
  Rijeka Airport
  Пристаништето: 
  Omisalj, Punat, Krk, Kraijevica, Valbiska, Bakar
  Марини, докот и на приклучоците: 
  Petrina, Silo, Sveti Marak, Cizici, Crikvenica, Crikvenica Inlet, Selce, Slana, Vrbnik, Jasenova, Kacjak, Njivice, Kijac, Luka Srscica, Jadranovo, Kornic, Grabrovo, Novi Vinodolski, Vantaticic, Cresnjeva, Vodotok, Povile, Selehovica, Cavlena, Luka Teplo, Bujina, Klenovica, Klenovica Svita Anto, Bakarac, Sveti Fuska, Torkul, Glavotok, Glavotok-velajana, Pristan Velebit, Podurinj, Mala Luka

  Dobrinj Време

  среда

  Хрватска, Oстровот Крк, DOBRINJ

  27°C

  облачно
  Брзина на ветер: 2.74 km/h

  четврток, 17.6.21 26°C слаб дожд
  петок, 18.6.21 27°C облачно
  сабота, 19.6.21 29°C облаци
  недела, 20.6.21 32°C облаци
  понеделник, 21.6.21 29°C чисто небо
  Oбјави ја туристичката понуда
  Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
  Oбјави статија
  Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

  Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

  Препорачани локации
  Хрватска - Сите дестинации