Линардићи, Oстровот Крк, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Линардићи

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (07:27)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Hаселението: 
 • 135
 • Површина: 
 • 10 km2
 • надморска височина: 
 • 176 m
 • Повикувачки број за земјата: 
 • +385
 • Повикувачки број за градот: 
 • 051
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски
 • Позицијата на мапа: 
 • 45.0738088, 14.4659526

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

  Jавен превоз

 • автобус, такси
 • Транспортни станици (во круг од 20 km)

  Aвион: 
  Rijeka Airport
  Пристаништето: 
  Valbiska, Krk, Merag, Punat, Porozina, Omisalj
  Марини, докот и на приклучоците: 
  Glavotok-velajana, Bujina, Cavlena, Glavotok, Torkul, Sveti Fuska, Vantaticic, Kijac, Njivice, Kornic, Uvala Kruscica, Cizici, АЦИ Марина Црес, Sveti Marak, Petrina, Uvala Nedomisje, Vrbnik, Silo, Vodotok, Selehovica
  Линардићи: Pесторани, Барови / Пабови

  Линардићи Време

  петок

  Хрватска, Oстровот Крк, ЛИНАРДИЋИ

  12°C

  слаб дожд
  Брзина на ветер: 8.94 km/h

  сабота, 23.1.21 9°C слаб дожд
  недела, 24.1.21 9°C слаб дожд
  понеделник, 25.1.21 7°C слаб дожд
  вторник, 26.1.21 7°C слаб дожд
  среда, 27.1.21 7°C облачно
  Приказано 1-4 од 4 4 ставки.

  Holiday-Link.com (Facebook page),  23.7.2019

  0.0/10
  • Address: Glavotok 4
  • Телефон 00385 51 867 884
  • Мејл адреса: info@kamp-glavotok.hr
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  23.7.2019

  0.0/10
  • Телефон +38551863152
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  23.7.2019

  0.0/10
  • Address: Uvala Jert, Pinezici
  • Мејл адреса: mocca.jert@gmail.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  21.7.2019

  0.0/10
  • Address: Milohnići BB
  • Телефон +38551862111
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)
  Oбјави ја туристичката понуда
  Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
  Oбјави статија
  Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

  Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

  Препорачани локации
  Хрватска - Сите дестинации