Лун, Oстровот Паг, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Лун

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (13:36)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Hаселението: 
 • 300
 • надморска височина: 
 • 91 m
 • Повикувачки број за земјата: 
 • +385
 • Повикувачки број за градот: 
 • 053
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски
 • Позицијата на мапа: 
 • 44.6861335, 14.7506101

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

  Jавен превоз

 • автобус, такси
 • Транспортни станици (во круг од 20 km)

  Пристаништето: 
  Misnjak, Jablanac, Lopar, Uvala Lopar, Novalja, Prizna, Zigljen
  Марини, докот и на приклучоците: 
  Tovarnele, Jakisnica, Barbat Na Rabu, Barbat, Uvala Matovica, Veli Zal, Palit, Gozinka, Potocnica, Cifnata, Sveti Kristofor, Dubac, Uvala Litovica, Planka, Kamporska Draga, Zavratnica, Uvala Stinica, Sveti Mara, Donja Draga, АЦИ марина Супетарска Драга, Gonar, Maman Island, Tourist Village San, Svetojan, Stara Novalja, Saramic South, Klada, Plic Baline, Hrid Skoljc Island, Kolorat & Majiska, U. Baldarin
  Лун: Pесторани, Барови / Пабови, Плажи, Паркови / Градини
  Сместување и понуда: Oдмор сместување

  Лун Време

  четврток

  Хрватска, Oстровот Паг, ЛУН

  26°C

  одвоени облаци
  Брзина на ветер: 8.91 km/h

  петок, 19.8.22 25°C слаб дожд
  сабота, 20.8.22 24°C слаб дожд
  недела, 21.8.22 26°C неколку облаци
  понеделник, 22.8.22 25°C облаци
  вторник, 23.8.22 22°C неколку облаци
  Приказано 1-5 од 5 ставки.

  Holiday-Link.com (Facebook page),  28.8.2019

  0.0/10
  • Address: Tovarnele 16
  • Телефон 00385919513033
  Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  28.8.2019

  0.0/10
  • Address: Tovrnele 27
  • Телефон +38553665038
  Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

  Holiday-Link.com (Google places),  4.11.2019

  0.0/10
  • Address: Unnamed Road,Lun, Hrvaška
  Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

  Holiday-Link.com (Google places),  4.11.2019

  0.0/10
  • Address: Unnamed Road, Lun
  • Телефон +385 53 665 067
  Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

  Holiday-Link.com (Google places),  4.11.2019

  0.0/10
  • Address: Lun
  Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)
  Сместување и понуда
  Oбјави ја туристичката понуда
  Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
  Oбјави статија
  Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

  Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

  Препорачани локации
  Хрватска - Сите дестинации