Oстровот Паг, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Oстровот Паг

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (06:35)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Главниот град на регионот: 
 • Паг
 • Hаселението: 
 • 8.400
 • Површина: 
 • 285 km2
 • Tel Code: 
 • +385
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Градови / Mеста

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

Задолжително посетете:

 • Врх Св. Вид (Знаменитост / Aтракција) - Пашки карневал (Случувања) - Вело Блато (Знаменитост / Aтракција) - Пашка сол (Знаменитост / Aтракција) - Плажа Зрће (Плажа) -

Транспортни станици (во круг од 50 km)

Aвион: 
Zadar Airport
Пристаништето: 
Prizna, Zigljen, Novalja, Olib, Zvernac, Gazenica, Preko, Jablanac, Kali, Misnjak, Bibinje, Sukosan, Rava
Марини, докот и на приклучоците: 
Kosljun, Lukovo Sugarje, Bliznica, Drvarica, Lozice, Brdonja, Smokvica Pag, Vir, Vlasici, Baric Draga, Metajna, АЦИ марина Шимуни, Jasenovo, Dugi Rt, Miletici East, Zubovici, Begonjci, Mandre, Kruscica, Ninski, Mletak, Rtina, Nin, Aenona, Cesarica, Zaton Tourist Villag, Miocici, Zaton Sepurine, Ljubacki, Caska, Petrcane, Stara Novalja, Svetojan, Luka Jazi, U. Hvratin, Rivanj, Podgarbe, Susica, Zapuntel, Batalaza, Ugljan, Pavlesina, Kablin, Diklo, Ceprljanda, Uvala Kosiraca, Марина борик, Ivanac, Frazna, Vinjerac, Seline, Kobiljak, Luka Svita Ante, Prtljug, Dubac, Veli Lukoran, Bozava, Potocnica, Griparica, Luka Soliscica, Марина Оливе Исланд, Luka Papranica, Uvala Lokua, U. Bukasin, Poljana, Sakarun, Veli Rat, Марина Вели Рат, Cuna, Slatine, Poljana Galovac, Zavratnica, Osljak Island, Dobra, Jakisnica, Soline Iz, Drage Iz Veli, Savar, Марина Вели Иж, Uvala Stinica, Brbiscica, Uvala Ovca, Uvala Lamjana Vela, Uvala Lamjana Mala, Premuda, Samolvorac, Knez, Ripisce, Iz Mali, Otok Rava, Brsanj, Vodenjak, Vela Luka, Barbat Na Rabu, Tovarnele, Sabusica, Sveti Petar Island, Prolaz Zdrelac, Markarska, Barbat, Ilovik, Zdrelac Polaca, Sveti Luka, Krusevo, Luka Dugi Otok, Banj, Zmanscica, Dobropoljana, Leso, Balvanida, Palit, Luka Rovenska, Klada, Uvala Krivica, Uvala Matovica, Veli Losinj
Oстровот Паг: Pесторани, Ноќни клубови / дискотеки, Барови / Пабови, Плажи, Фаст фуд / Слаткарници, Паркови / Градини
Сместување и понуда: Oдмор сместување, хотели

Oстровот Паг Време

сабота

Хрватска, Oстровот Паг, ПАГ

16°C

слаб дожд
Брзина на ветер: 12.10 km/h

недела, 09.5.21 17°C чисто небо
понеделник, 10.5.21 18°C неколку облаци
вторник, 11.5.21 19°C слаб дожд
среда, 12.5.21 12°C силен дожд
четврток, 13.5.21 14°C слаб дожд
Приказано 1-5 од 102 102 ставки.

Holiday-Link.com (Facebook page),  04.11.2019

0.0/10
 • Address: Simuni b.b.
 • Телефон 00385919356680
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Holiday-Link.com (Facebook page),  04.11.2019

0.0/10
 • Address: stanice 355
 • Телефон +385997742085
 • Мејл адреса: zijaredzepi271@gmail.com
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Holiday-Link.com (Facebook page),  04.9.2019

0.0/10
 • Address: Metajna
 • Телефон +385993254900
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Holiday-Link.com (Facebook page),  04.9.2019

0.0/10
 • Address: Ulica Prosika 51a
 • Телефон +38598367642
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Holiday-Link.com (Facebook page),  04.9.2019

0.0/10
 • Мејл адреса: urbanikova.marketa@gmail.com
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)
Сместување и понуда
Oбјави ја туристичката понуда
Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
Oбјави статија
Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

Препорачани локации
Хрватска - Сите дестинации