Угриници, Oстровот Пасман, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Угриници

 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Повикувачки број за земјата: 
 • +385
 • Повикувачки број за градот: 
 • 023
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски
 • Позицијата на мапа: 
 • 43.930584777112, 15.398048080566

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

  Jавен превоз

 • автобус, ферибот
 • Транспортни станици (во круг од 20 km)

  Aвион: 
  Zadar Airport
  Пристаништето: 
  Tkon, Pasman, Turanj, Vrgada, Kornati, Sukosan, Bibinje, Sali
  Марини, докот и на приклучоците: 
  Misulici, Ugrinici, Kraj, U. Landin, Studenac, Zincena, Марина Корнати, Sveti Filipjakov, Sveti Ante Pasman, Triluke Pasman, Barotul, Kobiljak Pasman, Mrljane, Zaklopica, Celinja, Luka Crvena, Nevidane East, Nevidane, Leso, Strunac, Dobropoljana, Uvala Saruscica, Babin Bok, Zesnja, АЦИ Марина жут, Bizikovica, Jagodnja, Artina, Sveti Andrija, Banj, Radovan, Dugovaka, Pinizelic, Clamoc, Svrsata Vela, Markarska, Sveti Luka, Kurela Veli, Lavdara Malai, Statival North, Statival, Zdrelac Polaca, Skrovada, Cuscica, Prolaz Zdrelac, Potkuca, Mala Proversa, Seseljin Stan, Pod Blizanj, Spinate, Arta Malii, Kod Mare, Bok Lavdara, Sabusica, Veli Luka, Uvala Muline, Lopatica, Ropotnica, Levrnaka, Zminjak, Mana Island, Dumboka, Hrid Misine, Uvala Krusevica, Slanica, Марина храмина, Uvala Lamjana Mala, Uvala Mir, Uvala Kucica Mul, Марина Бетина

  Угриници Време

  петок

  Хрватска, Oстровот Пасман, УГРИНИЦИ

  28°C

  чисто небо
  Брзина на ветер: 5.84 km/h

  сабота, 2.7.22 32°C чисто небо
  недела, 3.7.22 30°C облаци
  понеделник, 4.7.22 31°C чисто небо
  вторник, 5.7.22 33°C одвоени облаци
  среда, 6.7.22 30°C слаб дожд
  Oбјави ја туристичката понуда
  Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
  Oбјави статија
  Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

  Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

  Препорачани локации
  Хрватска - Сите дестинации