Oстровот Пасман, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Oстровот Пасман

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (06:34)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Главниот град на регионот: 
 • Пашман
 • Површина: 
 • 60 km2
 • Tel Code: 
 • +385
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Градови / Mеста

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

Задолжително посетете:

 • Фрањевачки самостан Св.Дује (Знаменитост / Aтракција) - Роцк нигхт (Случувања) - Мост Угљан Пашман (Знаменитост / Aтракција) -

Транспортни станици (во круг од 50 km)

Aвион: 
Zadar Airport
Пристаништето: 
Pasman, Turanj, Tkon, Sukosan, Bibinje, Sali, Kali, Vrgada, Gazenica, Kornati, Preko, Rava, Zvernac, Zirje, Kaprije, Prvic Sepurine, Prvic, Obonjan, Jadrija, Zlarin
Марини, докот и на приклучоците: 
Mrljane, Barotul, Nevidane East, Kobiljak Pasman, Celinja, Nevidane, Sveti Ante Pasman, Dobropoljana, Kraj, Misulici, Leso, Zincena, Ugrinici, U. Landin, Banj, Sveti Filipjakov, Studenac, Sveti Luka, Марина Корнати, Markarska, Zdrelac Polaca, Strunac, Prolaz Zdrelac, Bizikovica, АЦИ Марина жут, Uvala Saruscica, Babin Bok, Triluke Pasman, Zesnja, Clamoc, Lavdara Malai, Sabusica, Pinizelic, Zaklopica, Skrovada, Potkuca, Luka Crvena, Bok Lavdara, Uvala Muline, Jagodnja, Svrsata Vela, Cuscica, Mala Proversa, Statival, Seseljin Stan, Kod Mare, Statival North, Uvala Lamjana Mala, Pod Blizanj, Dumboka, Spinate, Uvala Lamjana Vela, Radovan, Uvala Krusevica, Dugi Otok, Uvala Kucica Mul, Uvala Mir, Artina, Sveti Andrija, Vodenjak, Osljak Island, Uvala Magrovica, Dugovaka, Brsanj, Levrnaka, Jaz, Iz Mali, Zmanscica, Kurela Veli, Mana Island, Poljana Galovac, Knez, Lopatica, Poljana, Ropotnica, Luka Dugi Otok, Марина Оливе Исланд, Arta Malii, Veli Luka, Марина Вели Иж, Марина борик, Drage Iz Veli, Veli Lukoran, Diklo, Zminjak, Uvala Lavsa, Frazna, Hrid Misine, Otok Rava, Soline Iz, Slanica, Марина храмина, Prtljug, Koromasnja, Марина Бетина, Kobiljak, Opat Kornat, Ceprljanda, Vela Luka, Ivanac, Smokvica Bocatna Vod, Ravni Zakan, Ugljan, Uvala Ovca, Batalaza, Ripisce, Uvala Kosirina, Smokvica Vela, Savar, Samolvorac, Kameni Zakan, Petrcane, Tisno, Uvala Lovista, Pavlesina, Susica, Karinsko More, Brbiscica, Tijesno, Sveti Nikola, АЦИ марина Језера, Zaton Sepurine, Krusevo, Rivanj, Kablin, Zaton Tourist Villag, Ljubacki, Nin, Vinjerac, Aenona, Ninski, Mletak, U. Hvratin, Begonjci, U. Bukasin, Seline, Miocici, Jasenovo, Sovlje, Nozdra Vela, Remetic, Rtina, Miletici East, Potkucina, Марина Трибуњ, Tratitnska, Tratica, Bozava, Vlasici, АЦИ марина водице, Smokvica Pag, Luka Soliscica, Sakarun, Uvala Koromasna, Vir, Zaton, Lemes, Kruscica, Guduca, Sepurine East, Tijascica, Cuna, Srima, Brdonja, Veli Rat, Dugi Rt, Uvala Lokua, Rasline, Марина Вели Рат, Stupica Vela, Slatine, Lozice, Beretusa, Baric Draga, Vrulje, Luka Jazi, Ostrica, Podgarbe, Svita Ante Capljena, АЦИ марина Скрадин
Oстровот Пасман: Pесторани, Барови / Пабови, Знаменитости / Aтракции, Плажи, Фаст фуд / Слаткарници
Сместување и понуда: Oдмор сместување, хотели

Oстровот Пасман Време

недела

Хрватска, Oстровот Пасман, ПАШМАН

25°C

неколку облаци
Брзина на ветер: 4.98 km/h

понеделник, 23.5.22 23°C слаб дожд
вторник, 24.5.22 24°C облачно
среда, 25.5.22 24°C слаб дожд
четврток, 26.5.22 25°C облачно
петок, 27.5.22 26°C облаци
Приказано 1-5 од 26 ставки.

Holiday-Link.com (Facebook page),  26.9.2019

0.0/10
 • Address: OBALA FRANJE TUĐMANA 152
 • Телефон 023388924
Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

Holiday-Link.com (Facebook page),  26.9.2019

0.0/10
 • Address: Sv. Petar na Moru 396
Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

Holiday-Link.com (Facebook page),  26.9.2019

0.0/10
 • Address: Plaža 0
 • Телефон 098226677
Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

Holiday-Link.com (Facebook page),  26.9.2019

0.0/10
 • Address: Frankopanska 2
 • Телефон 385 (0)23 383 087
 • Мејл адреса: barba@konoba-barba.com.hr
Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

Holiday-Link.com (Facebook page),  26.9.2019

0.0/10
 • Address: Obala dr.Franje Tudmana 50
Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)
Сместување и понуда
Oбјави ја туристичката понуда
Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
Oбјави статија
Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

Препорачани локации
Хрватска - Сите дестинации