Карлобаг, Северна Далмација, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Карлобаг

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (20:44)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Hаселението: 
 • 460
 • надморска височина: 
 • 30 m
 • Повикувачки број за земјата: 
 • +385
 • Повикувачки број за градот: 
 • 053
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски
 • Позицијата на мапа: 
 • 44.5284238, 15.0728705

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

  Jавен превоз

 • автобус, такси
 • Транспортни станици (во круг од 20 km)

  Пристаништето: 
  Prizna, Zigljen, Novalja
  Марини, докот и на приклучоците: 
  Cesarica, Metajna, Drvarica, Zubovici, Bliznica, АЦИ марина Шимуни, Caska, Lukovo Sugarje, Mandre, Kosljun, Svetojan, Stara Novalja
  Карлобаг: Pесторани, Барови / Пабови, Знаменитости / Aтракции, Фаст фуд / Слаткарници

  Карлобаг Време

  сабота

  Хрватска, Северна Далмација, КАРЛОБАГ

  5°C

  чисто небо
  Брзина на ветер: 3.69 km/h

  недела, 15.12.19 11°C облачно
  понеделник, 16.12.19 12°C слаб дожд
  вторник, 17.12.19 13°C слаб дожд
  среда, 18.12.19 14°C слаб дожд
  четврток, 19.12.19 13°C слаб дожд
  Приказано 1-5 од 9 9 ставки.

  Holiday-Link.com (Facebook page),  24.9.2019

  0.0/10
  • Address: Vladimira Nazora 15
  • Телефон +38553694114
  • Мејл адреса: susanj2@net.hr
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  24.9.2019

  0.0/10
  • Address: Plitka Draga donja
  • Телефон 123456789
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  24.9.2019

  0.0/10
  • Address: Karlobag BB
  • Телефон +385535353
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  24.9.2019

  0.0/10
  • Address: Oštra glavica 16
  • Телефон +385 99 577 11 22
  • Мејл адреса: renata.hadrovic@kc.t-com.hr
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Google places),  24.9.2019

  0.0/10
  • Address: Obala Vladimira Nazora bb
  • Телефон 053694165
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)
  Сместување и понуда
  Oбјави ја туристичката понуда
  Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
  Oбјави статија
  Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

  Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

  Препорачани локации
  Хрватска - Сите дестинации