Петрчане, Северна Далмација, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Петрчане

Video/Photo: Fotoarhiva TZG Zadar

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (10:36)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Hаселението: 
 • 600
 • надморска височина: 
 • 4 m
 • Повикувачки број за земјата: 
 • +385
 • Повикувачки број за градот: 
 • 023
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски
 • Позицијата на мапа: 
 • 44.1874311, 15.1600966

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

  Jавен превоз

 • автобус, такси
 • Транспортни станици (во круг од 20 km)

  Aвион: 
  Zadar Airport
  Пристаништето: 
  Preko, Gazenica, Kali, Bibinje, Sukosan, Zvernac
  Марини, докот и на приклучоците: 
  Petrcane, Zaton Sepurine, Zaton Tourist Villag, Aenona, Mletak, Nin, Diklo, Begonjci, Batalaza, Ugljan, Марина борик, Ceprljanda, Susica, Frazna, Ninski, Veli Lukoran, Pavlesina, Ivanac, Prtljug, Kobiljak, Марина Оливе Исланд, Poljana, Rivanj, Jasenovo, Poljana Galovac, Osljak Island, Kablin, Ljubacki, U. Hvratin, Vir, Brdonja, Smokvica Pag, Drage Iz Veli, Vlasici, Soline Iz, Марина Вели Иж, Rtina, Uvala Lamjana Vela, Miocici, Uvala Lamjana Mala, Miletici East, Lozice, Knez, Iz Mali, Savar, Brsanj, Uvala Ovca, Vodenjak, U. Bukasin, Otok Rava, Sabusica, Brbiscica
  Петрчане: Pесторани, Барови / Пабови, Плажи
  Сместување и понуда: Oдмор сместување, хотели

  Петрчане Време

  вторник

  Хрватска, Северна Далмација, ПЕТРЧАНЕ

  28°C

  облаци
  Брзина на ветер: 9.71 km/h

  среда, 10.8.22 30°C чисто небо
  четврток, 11.8.22 29°C одвоени облаци
  петок, 12.8.22 28°C одвоени облаци
  сабота, 13.8.22 24°C слаб дожд
  недела, 14.8.22 27°C одвоени облаци
  Приказано 1-5 од 8 ставки.

  Holiday-Link.com (Facebook page),  29.10.2019

  0.0/10
  • Address: Kožinska cesta 14
  • Телефон +38598811053
  Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  29.10.2019

  0.0/10
  • Address: Sv. Bartula 119
  • Телефон +385958049184
  Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  29.10.2019

  0.0/10
  • Address: Kožinska cesta 122, Kožino, Croatia
  • Телефон +385989280258
  • Мејл адреса: info@pineta.hr
  Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  29.10.2019

  0.0/10
  • Address: 6. ulica 2
  • Телефон 098 1643 071
  • Мејл адреса: restoranmarcopolo23@gmail.com
  Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  29.10.2019

  0.0/10
  • Address: 23231 PETRČANE
  • Телефон 0914975946
  • Мејл адреса: mbuskulic@gmail.com
  Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)
  Сместување и понуда
  Oбјави ја туристичката понуда
  Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
  Oбјави статија
  Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

  Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

  Препорачани локации
  Хрватска - Сите дестинации