Брела, Средна Далмација, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Брела

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (09:56)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Hаселението: 
 • 1.600
 • надморска височина: 
 • 572 m
 • Повикувачки број за земјата: 
 • +385
 • Повикувачки број за градот: 
 • 021
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски
 • Позицијата на мапа: 
 • 43.3685696, 16.9299036

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

  Jавен превоз

 • автобус, такси
 • Транспортни станици (во круг од 20 km)

  Пристаништето: 
  Sumartin, Makarska
  Марини, докот и на приклучоците: 
  Brela, Stomarica, Марина Башка Вода, Promajna, Krvavica, Pisak, Voscica, Rasotica, Povlja, Hotel Ratak, Mimice Kutlesa, Luka, Konopjikova, Studena, Tucepi, Podgora, Podgora Caklje
  Брела: Pесторани, Барови / Пабови, Знаменитости / Aтракции, Плажи, Фаст фуд / Слаткарници
  Сместување и понуда: Oдмор сместување, хотели

  Брела Време

  недела

  Хрватска, Средна Далмација, БРЕЛА

  15°C

  силен дожд
  Брзина на ветер: 0.73 km/h

  понеделник, 26.10.20 17°C слаб дожд
  вторник, 27.10.20 17°C силен дожд
  среда, 28.10.20 17°C слаб дожд
  четврток, 29.10.20 16°C чисто небо
  петок, 30.10.20 17°C одвоени облаци
  Приказано 1-5 од 25 25 ставки.

  Holiday-Link.com (Facebook page),  27.10.2019

  0.0/10
  • Address: Trg Gospe od Karmela 1
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  23.2.2017

  0.0/10
  • Address: Biskupa Bjankovića 23
  • Телефон 0038521618909
  • Мејл адреса: anda.medic@gmail.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  19.5.2019

  0.0/10
  • Address: Biskupa Bijankovica 1a
  • Телефон +385921751744
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  19.5.2019

  0.0/10
  • Address: Obala Kneza Domagoja 2
  • Телефон +385 (0)21 618 475
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  19.5.2019

  0.0/10
  • Address: Brela,Dugi Rat
  • Телефон +385 98 482 015
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)
  Сместување и понуда
  Oбјави ја туристичката понуда
  Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
  Oбјави статија
  Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

  Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

  Препорачани локации
  Хрватска - Сите дестинации