Рогозница, Средна Далмација, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Рогозница

Video/Photo: TZ Šibensko-Kninske Županije

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (14:01)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Hаселението: 
 • 1.150
 • надморска височина: 
 • 12 m
 • Повикувачки број за земјата: 
 • +385
 • Повикувачки број за градот: 
 • 022
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски
 • Позицијата на мапа: 
 • 43.535286, 15.966747

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

  Jавен превоз

 • автобус, такси
 • Транспортни станици (во круг од 20 km)

  Пристаништето: 
  Uvala Mala Luka
  Марини, докот и на приклучоците: 
  Марина Фрапа, Stupin, Razanj, Smokvica, Stivancica, Borovica, Марина Кремик, Primosten, Sicenica, Stari Trogir, Hudomescica, Grebastica, Марина Агана, Mirine, Vinisce, Vela Rina, Borak, Poljica, Zaboric, Krapanj Island, Brodarica, Vranjica, Марина Соларис, Uvala Krnjas, Donji Okrug
  Рогозница: Pесторани, Барови / Пабови, Национални паркови / Парковите на природата, Плажи, Фаст фуд / Слаткарници
  Сместување и понуда: Oдмор сместување, хотели

  Рогозница Време

  среда

  Хрватска, Средна Далмација, РОГОЗНИЦА

  8°C

  слаб дожд
  Брзина на ветер: 18.88 km/h

  четврток, 09.12.21 9°C силен дожд
  петок, 10.12.21 6°C слаб дожд
  сабота, 11.12.21 8°C слаб дожд
  недела, 12.12.21 6°C слаб дожд
  понеделник, 13.12.21 7°C чисто небо
  Приказано 1-5 од 19 19 ставки.

  Holiday-Link.com (Facebook page),  29.6.2019

  0.0/10
  • Address: Obala Kneza Domagoja 42
  • Телефон 0989010084
  • Мејл адреса: tornadorogoznica@hotmail.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  29.6.2019

  0.0/10
  • Address: Zečevarska 81
  • Телефон +385 98 452 095
  • Мејл адреса: lodoja@hotmail.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  29.6.2019

  0.0/10
  • Address: Put Šepurine
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  29.6.2019

  0.0/10
  • Address: Put Starog Sela 8
  • Телефон 0958789644
  • Мејл адреса: ikukic92@gmail.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  29.6.2019

  0.0/10
  • Address: Obala kneza Domagoja 36
  • Телефон 0918917431
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)
  Сместување и понуда
  Oбјави ја туристичката понуда
  Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
  Oбјави статија
  Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

  Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

  Препорачани локации
  Хрватска - Сите дестинации