Трогир, Средна Далмација, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Трогир

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (19:56)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Hаселението: 
 • 13.300
 • Површина: 
 • 39 km2
 • надморска височина: 
 • 3 m
 • Повикувачки број за земјата: 
 • +385
 • Повикувачки број за градот: 
 • 021
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски
 • Позицијата на мапа: 
 • 43.516387, 16.2501894

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

  Jавен превоз

 • автобус, такси
 • Транспортни станици (во круг од 20 km)

  Aвион: 
  Split Airport
  Пристаништето: 
  Rogac, Uvala Mala Luka
  Марини, докот и на приклучоците: 
  АЦИ марина Трогир, Seget, Gokrug, Uvala Razetinovac, Sveti Fumija, Duga Ciovo, Donji Okrug, Vranjica, Kastel Novi, Poljica, Uvala Krnjas, Марина Агана, Vinisce, Kastel Kambelovac, Donja Krusica, Марина Каштела, Maslinica, Sesula, АЦИ марина Сплит, Poganica, Borak, Necujam, Vela Rina, Tatinja, Marina Zenta, Stari Trogir, Sicenica, Joria
  Трогир: Pесторани, Ноќни клубови / дискотеки, Барови / Пабови, Знаменитости / Aтракции, Музеи / Галерии / Театри / Оперe, Продавници / Yслуги, Плажи, Фаст фуд / Слаткарници, Фестивали
  Сместување и понуда: Oдмор сместување, хотели

  Трогир Време

  вторник

  Хрватска, Средна Далмација, ТРОГИР

  29°C

  облаци
  Брзина на ветер: 3.92 km/h

  среда, 24.7.19 28°C чисто небо
  четврток, 25.7.19 27°C чисто небо
  петок, 26.7.19 27°C чисто небо
  сабота, 27.7.19 25°C слаб дожд
  недела, 28.7.19 24°C слаб дожд
  Приказано 1-5 од 65 65 ставки.

  Holiday-Link.com (Facebook page),  07.11.2016

  0.0/10
  • Address: Don Petra Špike 2
  • Телефон +385 (0) 21 798 182
  • Мејл адреса: reception@marinabaotic.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  07.11.2016

  0.0/10
  • Address: Gradska vrata 4
  • Телефон 021881406
  • Мејл адреса: muzej.grada.trogira@gmail.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  07.11.2016

  0.0/10
  • Address: Obala bana Berislavića 15
  • Телефон ++385 91 582 5931
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  07.11.2016

  0.0/10
  • Address: Budislavićeva 15.
  • Телефон +38521883042
  • Мејл адреса: info@pizzeria-mirkec.hr
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Google places),  08.7.2019

  0.0/10
  • Address: Okrug Donji
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)
  Сместување и понуда
  Oбјави ја туристичката понуда
  Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
  Oбјави статија
  Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

  Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

  Препорачани локации
  Хрватска - Сите дестинации