Супетар, Островот Брач, Хрватска - туристички информации за патувања и одмори

Приказано 1-5 од 45 45 ставки.

Holiday-Link.com (Facebook page),  01.11.2016

0.0/10
 • Address: Waterman Resort
 • Телефон +385 99 6306870
 • Мејл адреса: agospodnetic@yahoo.com
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Holiday-Link.com (Facebook page),  01.11.2016

0.0/10
 • Address: Put Vele Luke 4
 • Телефон +385981307384
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Holiday-Link.com (Facebook page),  01.11.2016

0.0/10
 • Address: Put Vele Luke bb
 • Телефон 0911848039
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Holiday-Link.com (Facebook page),  17.10.2016

0.0/10
 • Address: Porat bb
 • Телефон <>
 • Мејл адреса: voisa.festival@gmail.com / va.puric@gmail.com
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Holiday-Link.com (Facebook page),  03.11.2016

0.0/10
 • Address: Gornji Ranjak b
 • Телефон 385916316699
 • Мејл адреса: zana.rajevic@st.t-com.hr
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Супетар

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (08:00)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Hаселението: 
 • 4.100
 • Површина: 
 • 30 km2
 • надморска височина: 
 • 20 m
 • Повикувачки број за земјата: 
 • +385
 • Повикувачки број за градот: 
 • 021
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски
 • Позицијата на мапа: 
 • 43.382397579023, 16.549060791479

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

  Jавен превоз

 • автобус, такси, ферибот
 • Транспортни станици (во круг од 20 km)

  Aвион: 
  Brac Airport
  Пристаништето: 
  Supetar, Bol
  Марини, докот и на приклучоците: 
  Mirca, Splitska, Sutivan, Postira, Bobovisca, Stiniva - Milna, Bajnice, Krilo, Uvala Lovrecina, Orisac, Dugi Rat, Марина Влашка, АЦИ Марина Милна, Osibova, Strozanac, Stobrec, Omis, Livka, Tanki Ratak, Marina Zenta, Vela Travna, Gornja Krusica, АЦИ марина Сплит, Glavna, Necujam, Luka Tiha, Konopjikova, Joria
  Супетар: Pесторани, Ноќни клубови / дискотеки, Барови / Пабови, Hастани, Знаменитости / Aтракции, Продавници / Yслуги, Плажи, Фаст фуд / Слаткарници, Фестивали
  Сместување и понуда: Oдмор сместување, хотели

  Супетар Време

  вторник

  Хрватска, Островот Брач, СУПЕТАР

  15°C

  чисто небо
  Брзина на ветер: 10.22 km/h

  среда, 25.10.17 17°C чисто небо
  четврток, 26.10.17 19°C чисто небо
  петок, 27.10.17 19°C чисто небо
  сабота, 28.10.17 18°C слаб дожд
  недела, 29.10.17 13°C чисто небо
  Сместување и понуда
  Oбјави ја туристичката понуда
  Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
  Oбјави статија
  Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

  Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

  Препорачани локации
  Хрватска - Сите дестинации