Пореч, Истра, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Пореч

video i photo: TZ Poreč/ TZ Istarske Županije

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (13:04)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Hаселението: 
 • 16.700
 • Површина: 
 • 139 km2
 • надморска височина: 
 • 29 m
 • Повикувачки број за земјата: 
 • +385
 • Повикувачки број за градот: 
 • 052
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски
 • Позицијата на мапа: 
 • 45.2271652, 13.5947399

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

  Jавен превоз

 • автобус, воз, такси, ферибот
 • Транспортни станици (во круг од 20 km)

  Пристаништето: 
  Марина фунтана
  Марини, докот и на приклучоците: 
  Марина Пореч, Марина Парентиум, Divljaci Vrh, Марина Червар Порат, Sveti, Valkanela Camping Si, Mirna, Hotel Laguna Novigra, Марина Наутица, Марина Валалта, Valalta Tourist Vill, Uvala Kriz, Plic Dalja, Limski Canal, Rovinj Sjeverna Luka, АЦИ марина Ровињ, Lovrecica, Uvala Lon, Svita Andrija Crveni
  Пореч: Pесторани, Барови / Пабови, Знаменитости / Aтракции, Музеи / Галерии / Театри / Оперe, Продавници / Yслуги, Плажи, Фаст фуд / Слаткарници
  Сместување и понуда: Oдмор сместување, хотели

  Пореч Време

  сабота

  Хрватска, Истра, ПОРЕЧ

  12°C

  облачно
  Брзина на ветер: 4.18 km/h

  недела, 11.4.21 11°C слаб дожд
  понеделник, 12.4.21 12°C слаб дожд
  вторник, 13.4.21 9°C слаб дожд
  среда, 14.4.21 8°C слаб дожд
  четврток, 15.4.21 10°C неколку облаци
  Приказано 1-5 од 61 61 ставкe.

  Holiday-Link.com (Facebook page),  15.9.2019

  0.0/10
  • Address: Rade
  • Мејл адреса: fastfoodtm@net.hr
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  15.9.2019

  0.0/10
  • Address: Bijela uvala
  • Телефон 098724968
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  15.9.2019

  0.0/10
  • Address: Decumanus 1
  • Телефон +385923081027
  • Мејл адреса: slasticarna.edit@gmail.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  13.9.2019

  0.0/10
  • Address: Novo naselje, Nade Dimić 1
  • Телефон 00385922907283
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  13.9.2019

  0.0/10
  • Address: Materada bb
  • Телефон 00385993002120
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)
  Сместување и понуда
  Oбјави ја туристичката понуда
  Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
  Oбјави статија
  Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

  Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

  Препорачани локации
  Хрватска - Сите дестинации