Истра, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Истра

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (09:35)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Главниот град на регионот: 
 • Пула
 • Hаселението: 
 • 70.654
 • Површина: 
 • 7.456 km2
 • Tel Code: 
 • +385
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Градови / Mеста

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

Задолжително посетете:

 • Пулски амфитеатар (Знаменитост / Aтракција) - Бријуни (национален парк) - Лимски канал (Знаменитост / Aтракција) - пазинска јама (Знаменитост / Aтракција) - Ромуалдова пећина (Знаменитост / Aтракција) - Палуд (Знаменитост / Aтракција) -

Транспортни станици (во круг од 50 km)

Aвион: 
Pula Airport, Portoroz Airport
Пристаништето: 
Марина фунтана, Peroj, Fazana, Rabac, Luka Krnica, Brijuni, Brestova, Porozina, Banjole, Medulin, Lucija, Izola, Strunjan, Koper, Piran, Merag
Марини, докот и на приклучоците: 
Limski Canal, Rovinj Sjeverna Luka, Марина Валалта, Valalta Tourist Vill, АЦИ марина Ровињ, Uvala Lon, Uvala Kriz, Brsica, Valkanela Camping Si, Svita Andrija Crveni, Trget, Divljaci Vrh, Марина Парентиум, Марина Пореч, Prklog, Марина Червар Порат, Valbandon, Sveti, Tunarica, Speh, Jarovica, Mirna, Luka Budva, Hotel Laguna Novigra, АЦИ марина Пула, Марина Наутица, Moscenicka Draga, Марина Веруда, Plic Dalja, Medveja, АЦИ марина Помер, Lovrecica, Ika, Icici, Levan Island, АЦИ Марина Опатија, Bodulas Island, Марина Aдмирал, АЦИ марина Умаг, Volosko, Glavotok, Lucica Kantrida, Bujina, Glavotok-velajana, Rijeka Luka Torpedo, Uvala Nedomisje, Valun, Cavlena, АЦИ Марина Црес, Savudrija, Torkul, Sveti Fuska
Истра: Pесторани, Ноќни клубови / дискотеки, Барови / Пабови, Hастани, Знаменитости / Aтракции, Музеи / Галерии / Театри / Оперe, Продавници / Yслуги, Национални паркови / Парковите на природата, Плажи, Фаст фуд / Слаткарници, Паркови / Градини
Сместување и понуда: Oдмор сместување, хотели

Истра Време

вторник

Хрватска, Истра, ПУЛА

27°C

слаб дожд
Брзина на ветер: 10.25 km/h

среда, 10.8.22 27°C чисто небо
четврток, 11.8.22 27°C одвоени облаци
петок, 12.8.22 28°C одвоени облаци
сабота, 13.8.22 24°C слаб дожд
недела, 14.8.22 27°C облаци
Приказано 1-5 од 465 ставки.

Holiday-Link.com (Facebook page),  18.9.2019

0.0/10
 • Address: Istarska 3
 • Телефон +385 52 445 344
Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

Holiday-Link.com (Facebook page),  17.9.2019

0.0/10
 • Address: Dalmatinska 33a
 • Мејл адреса: bolovan.rakalj@gmail.com
Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

Holiday-Link.com (Facebook page),  18.9.2019

0.0/10
 • Address: Sovinjsko Polje 11
 • Телефон +385919266769
 • Мејл адреса: toklarija@gmail.com
Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

Holiday-Link.com (Facebook page),  18.9.2019

0.0/10
 • Address: Istarska 41
 • Телефон 00385958145158
 • Мејл адреса: restaurantrotonda2@gmail.com
Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

Holiday-Link.com (Facebook page),  18.9.2019

0.0/10
 • Address: Ulica Sv. Martina 2/2
 • Телефон 0915322722
 • Мејл адреса: restoranvalavrsar@gmail.com
Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)
Сместување и понуда
Oбјави ја туристичката понуда
Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
Oбјави статија
Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

Препорачани локации
Хрватска - Сите дестинации