Опатија, Кварнер, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Опатија

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (04:04)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Hаселението: 
 • 8.000
 • Повикувачки број за земјата: 
 • +385
 • Повикувачки број за градот: 
 • 051
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски
 • Позицијата на мапа: 
 • 45.3376197, 14.305196

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

  Jавен превоз

 • автобус, воз, такси
 • Транспортни станици (во круг од 20 km)

  Пристаништето: 
  Rijeka, Bakar
  Марини, докот и на приклучоците: 
  Марина Aдмирал, Volosko, АЦИ Марина Опатија, Icici, Ika, Lucica Kantrida, Rijeka Luka Torpedo, Medveja, Moscenicka Draga, Kostrena, Podurinj
  Опатија: Pесторани, Ноќни клубови / дискотеки, Барови / Пабови, Знаменитости / Aтракции, Музеи / Галерии / Театри / Оперe, Плажи, Фаст фуд / Слаткарници, Паркови / Градини
  Сместување и понуда: Oдмор сместување, хотели

  Опатија Време

  четврток

  Хрватска, Кварнер, ОПАТИЈА

  21°C

  слаб дожд
  Брзина на ветер: 2.14 km/h

  петок, 25.9.20 20°C силен дожд
  сабота, 26.9.20 14°C слаб дожд
  недела, 27.9.20 14°C слаб дожд
  понеделник, 28.9.20 14°C облачно
  вторник, 29.9.20 17°C облачно
  Приказано 1-5 од 106 106 ставки.

  Holiday-Link.com (Facebook page),  06.4.2017

  0.0/10
  • Address: Obala Frana Supila 6
  • Телефон 0992163991
  • Мејл адреса: voditelj.kontiki@gmail.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  06.4.2017

  0.0/10
  • Address: A. Štangera 44
  • Телефон 051 701 217
  • Мејл адреса: info@kaokakao.hr
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  06.4.2017

  0.0/10
  • Address: M. Tita 125
  • Телефон +38597782-0912
  • Мејл адреса: seven.opatija@gmail.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  06.4.2017

  0.0/10
  • Address: Maršala Tita 129
  • Телефон 051272027
  • Мејл адреса: opatija.leonardo@gmail.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  06.4.2017

  0.0/10
  • Address: Zert 2
  • Телефон 098324456
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)
  Сместување и понуда
  Oбјави ја туристичката понуда
  Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
  Oбјави статија
  Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

  Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

  Препорачани локации
  Хрватска - Сите дестинации