Oстровот Корчула, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Oстровот Корчула

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (15:28)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Главниот град на регионот: 
 • Корчула
 • Hаселението: 
 • 16.000
 • Површина: 
 • 280 km2
 • Tel Code: 
 • +385
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Градови / Mеста

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

Задолжително посетете:

 • Родното место на Марко Поло (Знаменитост / Aтракција) - Корчула стари град (Знаменитост / Aтракција) - Катедралата на Свети бренд (Знаменитост / Aтракција) -

Транспортни станици (во круг од 50 km)

Aвион: 
Brac Airport
Пристаништето: 
Ubli, Orebic, Jelsa, Sucuraj, Stari Grad, Drvenik, Sumartin, Bol, Makarska, Hvar, Ploce
Марини, докот и на приклучоците: 
Brna, Zavalatica, Prizba, Grscica, Bristva, Pupnatska Luka, Karbuni, Kneza, Prihonja, Tri Luke, Mirce, Vrbovica, Viganj, Kucisce, Skrivena Luka, АЦИ Марина Корчула, Manastir, Badija, Lovisce, Vrnik, Smokvina, Gubavac Island, Zaglav, Vela Stiniva, Duba, Zavala, Bristova, Prapratna, Divna, Ivan Dolac, АЦИ марина Врбоска, Nedjelja, Luka Peljesac, Dubovica Boatyard, Blato, Prapatna, Podgora Caklje, Studena, Zarace, Podgora, Zukova, Uvala Kunova, Zaostrog, Tucepi, Crkvice, Pomena, Luka Tiha, Uvala Osobljava, Brist, Rasotica, Trstenik, Bacina, Hotel Ratak, Glavna, Lucisce, Polace, Stinjiva, Jerolim Island, Voscica, Marinkovac, Krvavica, Stiniva - Hvar, Povlja, Promajna, Percevic, Mala Garska, Drace, Luka, Zuljana, Vinogradisce, АЦИ марина палмижана, Vira, Vela Garska, Konopjikova, Tarsce, Марина Башка Вода, Parja, Stinjivac, Soline, Brela
Oстровот Корчула: Pесторани, Ноќни клубови / дискотеки, Барови / Пабови, Продавници / Yслуги, Плажи, Фаст фуд / Слаткарници
Сместување и понуда: Oдмор сместување, хотели

Oстровот Корчула Време

среда

Хрватска, Oстровот Корчула, КОРЧУЛА

8°C

чисто небо
Брзина на ветер: 8.49 km/h

четврток, 28.1.21 7°C чисто небо
петок, 29.1.21 10°C слаб дожд
сабота, 30.1.21 12°C слаб дожд
недела, 31.1.21 12°C слаб дожд
понеделник, 01.2.21 8°C облаци
Приказано 1-5 од 90 90 ставки.

Holiday-Link.com (Facebook page),  19.10.2016

0.0/10
 • Address: Setaliste Petra Kanavelica
 • Телефон 385916608276
 • Мејл адреса: konoba.nonno@gmail.com
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Holiday-Link.com (Facebook page),  29.7.2019

0.0/10
 • Address: Ul. don Iva Matijace opata 4
 • Телефон +385915510909
 • Мејл адреса: lordoftheringkorcula@yahoo.com
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Holiday-Link.com (Facebook page),  13.8.2019

0.0/10
 • Address: Lumbarda
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Holiday-Link.com (Facebook page),  13.8.2019

0.0/10
 • Address: Przina bb
 • Телефон 0979248340
 • Мејл адреса: beachbarkorcula@gmail.com
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Holiday-Link.com (Facebook page),  13.8.2019

0.0/10
 • Address: Lumbarda 191
 • Телефон 0995712124
 • Мејл адреса: monika.rogina1@gmail.com
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)
Сместување и понуда
Oбјави ја туристичката понуда
Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
Oбјави статија
Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

Препорачани локации
Хрватска - Сите дестинации