Раб, Островот Раб, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Раб

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (10:09)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Hаселението: 
 • 450
 • надморска височина: 
 • 11 m
 • Повикувачки број за земјата: 
 • +385
 • Повикувачки број за градот: 
 • 051
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски
 • Позицијата на мапа: 
 • 44.7569096, 14.7599675

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

  Jавен превоз

 • автобус, такси, ферибот
 • Транспортни станици (во круг од 20 km)

  Пристаништето: 
  Lopar, Uvala Lopar, Misnjak, Jablanac
  Марини, докот и на приклучоците: 
  Palit, Uvala Matovica, Veli Zal, Gozinka, Barbat, Cifnata, Sveti Kristofor, Barbat Na Rabu, Kamporska Draga, Uvala Litovica, АЦИ марина Супетарска Драга, Donja Draga, Planka, Gonar, Tovarnele, Tourist Village San, Maman Island, Sveti Mara, Saramic South, Plic Baline, Hrid Skoljc Island, Uvala Stinica, Klada, Jakisnica, Zavratnica, Sveti Grgur, Potocnica, Dubac
  Раб: Pесторани, Ноќни клубови / дискотеки, Барови / Пабови, Плажи, Фаст фуд / Слаткарници
  Сместување и понуда: Oдмор сместување, хотели

  Раб Време

  петок

  Хрватска, Островот Раб, РАБ

  26°C

  чисто небо
  Брзина на ветер: 2.85 km/h

  сабота, 31.7.21 26°C чисто небо
  недела, 01.8.21 26°C слаб дожд
  понеделник, 02.8.21 24°C чисто небо
  вторник, 03.8.21 25°C облаци
  среда, 04.8.21 24°C слаб дожд
  Приказано 1-5 од 24 24 ставки.

  Holiday-Link.com (Facebook page),  07.8.2019

  0.0/10
  • Address: Trg Municipium Arba 2
  • Телефон +38551670207
  • Мејл адреса: contenerorab@gmail.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  07.8.2019

  0.0/10
  • Address: Dinka Dokule 6
  • Телефон 00385 51 724196
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  07.8.2019

  0.0/10
  • Address: Trg Municipium Arba 4
  • Телефон 098282945
  • Мејл адреса: sanantoniorab@gmail.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  07.8.2019

  0.0/10
  • Address: Šetalište fra Odorika Badurine 1
  • Мејл адреса: buffetskver@gmail.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  07.8.2019

  0.0/10
  • Address: Banjol 1
  • Телефон +385992180033
  • Мејл адреса: pergola.rab@gmail.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)
  Сместување и понуда
  Oбјави ја туристичката понуда
  Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
  Oбјави статија
  Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

  Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

  Препорачани локации
  Хрватска - Сите дестинации