Башка Вода, Средна Далмација, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Башка Вода

Video/Photo: TZO Baška Voda, Ljudevit Blagec, www.baskavoda.hr

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (02:41)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Hаселението: 
 • 2.000
 • надморска височина: 
 • 25 m
 • Повикувачки број за земјата: 
 • +385
 • Повикувачки број за градот: 
 • 021
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски
 • Позицијата на мапа: 
 • 43.3572645, 16.9520477

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

  Jавен превоз

 • автобус, такси
 • Транспортни станици (во круг од 20 km)

  Пристаништето: 
  Makarska, Sumartin
  Марини, докот и на приклучоците: 
  Марина Башка Вода, Brela, Promajna, Stomarica, Krvavica, Rasotica, Hotel Ratak, Voscica, Pisak, Povlja, Mimice Kutlesa, Luka, Studena, Tucepi, Konopjikova, Podgora, Podgora Caklje
  Башка Вода: Pесторани, Ноќни клубови / дискотеки, Барови / Пабови, Знаменитости / Aтракции, Музеи / Галерии / Театри / Оперe, Плажи
  Сместување и понуда: Oдмор сместување, хотели

  Башка Вода Време

  петок

  Хрватска, Средна Далмација, БАШКА ВОДА

  29°C

  чисто небо
  Брзина на ветер: 2.59 km/h

  сабота, 15.8.20 28°C одвоени облаци
  недела, 16.8.20 28°C чисто небо
  понеделник, 17.8.20 28°C чисто небо
  вторник, 18.8.20 28°C слаб дожд
  среда, 19.8.20 27°C чисто небо
  Приказано 1-5 од 26 26 ставки.

  Holiday-Link.com (Facebook page),  17.5.2019

  0.0/10
  • Address: Podluka 17, Baska Voda
  • Телефон 0957510374
  • Мејл адреса: restoranbracera@gmail.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  17.5.2019

  0.0/10
  • Address: Iza Palaca 3
  • Телефон +38521620640
  • Мејл адреса: restaurantking@yahoo.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  17.5.2019

  0.0/10
  • Address: Tri ceste 8
  • Телефон +385998126677
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  17.5.2019

  0.0/10
  • Address: Podluka 1
  • Мејл адреса: orangemasterchef@gmail.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  27.10.2019

  0.0/10
  • Address: Obala Svetog Nikole 24
  • Телефон 021620522
  • Мејл адреса: info@duga-baskavoda.hr
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)
  Сместување и понуда
  Oбјави ја туристичката понуда
  Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
  Oбјави статија
  Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

  Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

  Препорачани локации
  Хрватска - Сите дестинации