Примоштен, Средна Далмација, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Примоштен

Video/Photo: TZ Šibensko-Kninske županije

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (02:55)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Hаселението: 
 • 1.650
 • надморска височина: 
 • 1 m
 • Повикувачки број за земјата: 
 • +385
 • Повикувачки број за градот: 
 • 022
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски
 • Позицијата на мапа: 
 • 43.586316, 15.9230156

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

  Jавен превоз

 • автобус, такси
 • Транспортни станици (во круг од 20 km)

  Пристаништето: 
  Zlarin, Obonjan, Jadrija, Prvic, Prvic Sepurine
  Марини, докот и на приклучоците: 
  Primosten, Марина Кремик, Hudomescica, Grebastica, Mirine, Марина Фрапа, Stupin, Zaboric, Smokvica, Razanj, Krapanj Island, Brodarica, Stivancica, Borovica, Марина Соларис, Sicenica, Zablace, Stari Trogir, Марина Мандалина, Svita Ante Capljena, Марина Агана, Poljica, Tijascica, Vinisce, Lemes, Sepurine East, Stupica Vela
  Примоштен: Pесторани, Барови / Пабови, Музеи / Галерии / Театри / Оперe, Плажи
  Сместување и понуда: Oдмор сместување, хотели

  Примоштен Време

  четврток

  Хрватска, Средна Далмација, ПРИМОШТЕН

  23°C

  слаб дожд
  Брзина на ветер: 2.03 km/h

  петок, 25.9.20 23°C силен дожд
  сабота, 26.9.20 15°C силен дожд
  недела, 27.9.20 16°C силен дожд
  понеделник, 28.9.20 14°C слаб дожд
  вторник, 29.9.20 18°C чисто небо
  Приказано 1-5 од 28 28 ставки.

  Holiday-Link.com (Facebook page),  27.6.2019

  0.0/10
  • Address: Franjo Tuđman 12
  • Телефон 0913443649
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  27.6.2019

  0.0/10
  • Address: Poodakraje 28 a
  • Телефон 0918892370
  • Мејл адреса: info@marina-primosten.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (објект менаџер),  27.6.2019

  0.0/10
  • Address: Put briga 13
  • Телефон 0038598445945
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  27.6.2019

  0.0/10
  • Address: Rudina biskupa Josipa Arnerića bb
  • Телефон 0989734240
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  27.6.2019

  0.0/10
  • Address: Riva žrtava Dvanjke 1
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)
  Сместување и понуда
  Oбјави ја туристичката понуда
  Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
  Oбјави статија
  Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

  Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

  Препорачани локации
  Хрватска - Сите дестинации