Водице, Средна Далмација, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Водице

Video/Photo: TZ Šibensko-Kninske Županije

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (00:08)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Hаселението: 
 • 6.800
 • надморска височина: 
 • 8 m
 • Повикувачки број за земјата: 
 • +385
 • Повикувачки број за градот: 
 • 022
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски
 • Позицијата на мапа: 
 • 43.7611122, 15.7787599

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

  Jавен превоз

 • автобус, такси, ферибот
 • Транспортни станици (во круг од 20 km)

  Пристаништето: 
  Prvic Sepurine, Prvic, Jadrija, Zlarin, Obonjan, Kaprije, Zirje
  Марини, докот и на приклучоците: 
  АЦИ марина водице, Srima, Марина Трибуњ, Sepurine East, Sovlje, Zaton, Tijascica, Svita Ante Capljena, Rasline, Vrulje, Zablace, Remetic, Lemes, Ostrica, Guduca, Марина Соларис, Марина Мандалина, Beretusa, АЦИ марина Језера, Tratica, Tijesno, Potkucina, Sveti Nikola, Tisno, Uvala Lovista, АЦИ марина Скрадин, Uvala Kosirina, Uvala Koromasna, Brodarica, Krapanj Island, Stupica Vela, Марина Бетина, Tratitnska, Марина храмина, Nozdra Vela, Slanica, Zaboric, Hrid Misine, Zminjak, Mirine, Hudomescica
  Водице: Pесторани, Ноќни клубови / дискотеки, Барови / Пабови, Знаменитости / Aтракции, Музеи / Галерии / Театри / Оперe, Продавници / Yслуги, Плажи, Фаст фуд / Слаткарници
  Сместување и понуда: Oдмор сместување, хотели

  Водице Време

  недела

  Хрватска, Средна Далмација, ВОДИЦЕ

  12°C

  слаб дожд
  Брзина на ветер: 11.56 km/h

  понеделник, 25.1.21 10°C слаб дожд
  вторник, 26.1.21 8°C слаб дожд
  среда, 27.1.21 7°C чисто небо
  четврток, 28.1.21 10°C слаб дожд
  петок, 29.1.21 11°C слаб дожд
  Приказано 1-5 од 96 96 ставки.

  Holiday-Link.com (Facebook page),  20.7.2019

  0.0/10
  • Address: KRALJA ZVONIMIRA 104
  • Телефон 022-213-630
  • Мејл адреса: pekarna_dalma@hotmail.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  20.7.2019

  0.0/10
  • Address: Tromilja8
  • Телефон 0919380053
  • Мејл адреса: pekarna.tromilja@gmail.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  20.7.2019

  0.0/10
  • Address: Žaborićka 3c, (kod caffe bara Enigma)
  • Телефон 022 / 341-475
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  20.7.2019

  0.0/10
  • Address: Trg Andrije Hebranga 1
  • Телефон +385955135308
  • Мејл адреса: missmouse2012@gmail.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  20.7.2019

  0.0/10
  • Address: Kralja Krešimira IV 3
  • Телефон 385919147411
  • Мејл адреса: toni.navigator@gmail.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)
  Сместување и понуда
  Oбјави ја туристичката понуда
  Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
  Oбјави статија
  Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

  Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

  Препорачани локации
  Хрватска - Сите дестинации