Бол, Островот Брач, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Бол

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (03:56)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Hаселението: 
 • 1.650
 • Површина: 
 • 23 km2
 • надморска височина: 
 • 21 m
 • Повикувачки број за земјата: 
 • +385
 • Повикувачки број за градот: 
 • 021
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски
 • Позицијата на мапа: 
 • 43.2622347, 16.6541264

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

  Jавен превоз

 • автобус, такси, ферибот
 • Транспортни станици (во круг од 20 km)

  Aвион: 
  Brac Airport
  Пристаништето: 
  Bol, Stari Grad, Jelsa, Supetar, Sumartin
  Марини, докот и на приклучоците: 
  АЦИ марина Врбоска, Luka Tiha, Zukova, Glavna, Uvala Lovrecina, Postira, Splitska, Prapratna, Lucisce, Luka, Konopjikova, Ivan Dolac, Nedjelja, Studena, Zavala, Dubovica Boatyard, Stiniva - Hvar, Povlja, Zarace, Mirca, Vela Stiniva, АЦИ Марина Милна, Марина Влашка, Voscica, Bobovisca, Osibova, Manastir, Lovisce, Rasotica, Sutivan
  Бол: Pесторани, Ноќни клубови / дискотеки, Барови / Пабови, Hастани, Музеи / Галерии / Театри / Оперe, Продавници / Yслуги, Плажи, Фаст фуд / Слаткарници, Фестивали
  Сместување и понуда: Oдмор сместување, хотели

  Бол Време

  вторник

  Хрватска, Островот Брач, БОЛ

  10°C

  чисто небо
  Брзина на ветер: 1.49 km/h

  среда, 02.12.20 11°C слаб дожд
  четврток, 03.12.20 15°C силен дожд
  петок, 04.12.20 11°C слаб дожд
  сабота, 05.12.20 15°C слаб дожд
  недела, 06.12.20 11°C слаб дожд
  Приказано 1-5 од 61 61 ставкe.

  Holiday-Link.com (Facebook page),  03.11.2016

  0.0/10
  • Телефон +385 21 559 711
  • Мејл адреса: info@airport-brac.hr
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  03.11.2016

  0.0/10
  • Телефон +385 98 361 651
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  03.11.2016

  0.0/10
  • Address: Murvica
  • Телефон +385917266430
  • Мејл адреса: konoba.raj@gmail.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  03.11.2016

  0.0/10
  • Address: Potočine bb
  • Телефон <>
  • Мејл адреса: windsurfing.bol@gmail.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  03.11.2016

  0.0/10
  • Address: Vladmira nazora 10
  • Телефон 385957308555
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)
  Сместување и понуда
  Oбјави ја туристичката понуда
  Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
  Oбјави статија
  Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

  Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

  Препорачани локации
  Хрватска - Сите дестинации