Oстровот Црес, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Oстровот Црес

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (12:06)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Главниот град на регионот: 
 • Црес
 • Hаселението: 
 • 3.190
 • Површина: 
 • 406 km2
 • Tel Code: 
 • +385
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Градови / Mеста

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

Задолжително посетете:

 • Вранско језеро (Знаменитост / Aтракција) - Плажа Лубенице (Плажа) - цреска МУЗЕЈ (Музејот / Галерија) -

Транспортни станици (во круг од 50 km)

Aвион: 
Pula Airport, Rijeka Airport
Пристаништето: 
Merag, Uvala Maracol, Unije, Uvala Lopar, Lopar, Valbiska, Krk, Punat, Luka Krnica, Rabac, Porozina, Medulin, Misnjak, Brestova, Jablanac, Banjole, Senj, Omisalj, Novalja, Fazana, Prizna
Марини, докот и на приклучоците: 
Martinscica, Tiha, Luka Ustrine, Valun, Luka Bijar, Uvala Nedomisje, АЦИ Марина Црес, Uvala Kruscica, Goligna, Luka Sveti Jakov, Kaldonta, Sredna, Uvala U Lsland, Podkunjni, Sveti Mara, Planka, Kolorat & Majiska, Luka Jadriscica, U. Baldarin, Uvala Litovica, Maman Island, Gonar, Kamporska Draga, Liski, Sveti Kristofor, Cifnata, Donja Draga, Gozinka, АЦИ марина Супетарска Драга, Veli Zal, Hrid Skoljc Island, Uvala Matovica, Plic Baline, Sveti Fuska, Torkul, Tourist Village San, Saramic South, Palit, Sveti Grgur, Glavotok-velajana, Tovarnele, Tunarica, Марина Мали Лошињ, Kornic, Luka Sv Martin, Glavotok, Jarovica, Baldarka, Barbat, Bujina, Veli Losinj, Cavlena, Luka Rovenska, Levan Island, Barbat Na Rabu, Baska, Prklog, Luka Budva, Jakisnica, Uvala Krivica, Vantaticic, Trget, Bodulas Island, Balvanida, Vrbnik, Brsica, Mala Luka, Klada, Potocnica, Luka Srscica, Sveti Marak, Dubac, Kijac, АЦИ марина Помер, Uvala Stinica, Sveti Petar Island, Ilovik, Petrina, Zavratnica, Malin, Njivice, Cizici, Sveti Juraj, Silo, Марина Веруда, АЦИ марина Пула, Uvala Sveti Jelena, Bunica, Jasenova, Slana, Selce, Stara Novalja, Crikvenica, Crikvenica Inlet, Svetojan, Novi Vinodolski, Klenovica Svita Anto, Povile, Klenovica, Luka Teplo, Kacjak, Speh, Valbandon, Moscenicka Draga, Vodotok, Jadranovo, Selehovica, Grabrovo, Caska
Oстровот Црес: Pесторани, Барови / Пабови, Знаменитости / Aтракции, Музеи / Галерии / Театри / Оперe, Продавници / Yслуги, Плажи, Фаст фуд / Слаткарници
Сместување и понуда: Oдмор сместување

Oстровот Црес Време

петок

Хрватска, Oстровот Црес, ЦРЕС

12°C

силен дожд
Брзина на ветер: 20.12 km/h

сабота, 24.2.24 12°C слаб дожд
недела, 25.2.24 11°C слаб дожд
понеделник, 26.2.24 12°C слаб дожд
вторник, 27.2.24 13°C слаб дожд
среда, 28.2.24 13°C облачно
Приказано 1-5 од 82 ставки.

Holiday-Link.com (Facebook page),  3.6.2019

0.0/10
 • Address: Palada 4b
 • Телефон 051/572-207
Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

Holiday-Link.com (Facebook page),  3.6.2019

0.0/10
 • Address: Palada 4
 • Телефон +38551572046
 • Мејл адреса: slasticarna-obala@live.com
Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

Holiday-Link.com (Facebook page),  3.6.2019

0.0/10
 • Address: Pod Beli
 • Телефон 0958123828
 • Мејл адреса: tijanavrs@gmail.com
Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

Holiday-Link.com (Facebook page),  3.6.2019

0.0/10
 • Address: Beli 2
 • Телефон +393406503689
 • Мејл адреса: diving@vicenzasub.com
Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

Holiday-Link.com (Facebook page),  3.6.2019

0.0/10
 • Address: Beli 6
 • Телефон 051840515
Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)
Сместување и понуда
Oбјави ја туристичката понуда
Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
Oбјави статија
Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

Препорачани локации
Хрватска - Сите дестинации