Пашман, Oстровот Пасман, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Пашман

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (20:20)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Hаселението: 
 • 400
 • надморска височина: 
 • 1 m
 • Повикувачки број за земјата: 
 • +385
 • Повикувачки број за градот: 
 • 023
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски
 • Позицијата на мапа: 
 • 43.9563169, 15.3861804

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

  Jавен превоз

 • автобус, такси
 • Транспортни станици (во круг од 20 km)

  Aвион: 
  Zadar Airport
  Пристаништето: 
  Pasman, Turanj, Tkon, Sukosan, Vrgada, Bibinje, Kornati, Sali, Gazenica, Kali
  Марини, докот и на приклучоците: 
  Kraj, Barotul, Misulici, Mrljane, Sveti Filipjakov, Ugrinici, Nevidane East, Sveti Ante Pasman, Kobiljak Pasman, Nevidane, Марина Корнати, U. Landin, Zincena, Celinja, Studenac, Leso, Dobropoljana, Triluke Pasman, Zaklopica, Luka Crvena, Banj, Markarska, Strunac, Sveti Luka, Uvala Saruscica, Babin Bok, АЦИ Марина жут, Zdrelac Polaca, Zesnja, Bizikovica, Prolaz Zdrelac, Clamoc, Pinizelic, Jagodnja, Lavdara Malai, Sabusica, Svrsata Vela, Skrovada, Artina, Dugovaka, Sveti Andrija, Potkuca, Radovan, Bok Lavdara, Statival, Cuscica, Uvala Muline, Statival North, Kurela Veli, Mala Proversa, Seseljin Stan, Kod Mare, Pod Blizanj, Spinate, Uvala Lamjana Mala, Dumboka, Uvala Lamjana Vela, Arta Malii, Veli Luka, Uvala Krusevica, Levrnaka, Lopatica, Dugi Otok, Uvala Kucica Mul, Uvala Mir, Osljak Island, Ropotnica, Mana Island, Vodenjak
  Пашман: Pесторани, Барови / Пабови, Знаменитости / Aтракции, Плажи, Фаст фуд / Слаткарници
  Сместување и понуда: Oдмор сместување

  Пашман Време

  сабота

  Хрватска, Oстровот Пасман, ПАШМАН

  23°C

  слаб дожд
  Брзина на ветер: 7.64 km/h

  недела, 11.6.23 24°C слаб дожд
  понеделник, 12.6.23 21°C облачно
  вторник, 13.6.23 23°C слаб дожд
  среда, 14.6.23 20°C слаб дожд
  четврток, 15.6.23 23°C облачно
  Приказано 1-5 од 20 ставки.

  Holiday-Link.com (Facebook page),  26.9.2019

  0.0/10
  • Address: OBALA FRANJE TUĐMANA 152
  • Телефон 023388924
  Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  26.9.2019

  0.0/10
  • Address: Sv. Petar na Moru 396
  Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  26.9.2019

  0.0/10
  • Address: Plaža 0
  • Телефон 098226677
  Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  26.9.2019

  0.0/10
  • Address: Frankopanska 2
  • Телефон 385 (0)23 383 087
  • Мејл адреса: barba@konoba-barba.com.hr
  Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  26.9.2019

  0.0/10
  • Address: Obala dr.Franje Tudmana 50
  Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)
  Сместување и понуда
  Oбјави ја туристичката понуда
  Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
  Oбјави статија
  Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

  Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

  Препорачани локации
  Хрватска - Сите дестинации