Задар, Северна Далмација, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Задар

Video/Photo: Fotoarhiva TZG Zadar

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (15:19)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Hаселението: 
 • 71.471
 • Површина: 
 • 25 km2
 • надморска височина: 
 • 2 m
 • Повикувачки број за земјата: 
 • +385
 • Повикувачки број за градот: 
 • 023
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски
 • Позицијата на мапа: 
 • 44.119371, 15.2313648

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

  Jавен превоз

 • автобус, воз, такси, ферибот
 • Транспортни станици (во круг од 20 km)

  Aвион: 
  Zadar Airport
  Пристаништето: 
  Gazenica, Preko, Kali, Bibinje, Sukosan, Rava
  Марини, докот и на приклучоците: 
  Марина борик, Diklo, Poljana, Osljak Island, Poljana Galovac, Марина Оливе Исланд, Veli Lukoran, Frazna, Uvala Lamjana Mala, Uvala Lamjana Vela, Ceprljanda, Petrcane, Prtljug, Ugljan, Kobiljak, Batalaza, Ivanac, Sabusica, Prolaz Zdrelac, Zdrelac Polaca, Drage Iz Veli, Susica, Markarska, Zaton Sepurine, Марина Вели Иж, Iz Mali, Sveti Luka, Knez, Brsanj, Pavlesina, Vodenjak, Zaton Tourist Villag, Soline Iz, Banj, Nin, Aenona, Mletak, Ninski, Dobropoljana, Rivanj, Ljubacki, Begonjci, Leso, Otok Rava, Nevidane, Kablin, Savar, Jasenovo, Nevidane East, Uvala Ovca, Zmanscica, Luka Dugi Otok, U. Hvratin, Mrljane, Barotul, Ripisce, Vela Luka
  Задар: Pесторани, Ноќни клубови / дискотеки, Барови / Пабови, Знаменитости / Aтракции, Музеи / Галерии / Театри / Оперe, Продавници / Yслуги, Плажи, Фаст фуд / Слаткарници
  Сместување и понуда: Oдмор сместување, хотели

  Задар Време

  вторник

  Хрватска, Северна Далмација, ЗАДАР

  18°C

  чисто небо
  Брзина на ветер: 3.61 km/h

  среда, 03.6.20 20°C чисто небо
  четврток, 04.6.20 19°C слаб дожд
  петок, 05.6.20 17°C силен дожд
  сабота, 06.6.20 19°C слаб дожд
  недела, 07.6.20 20°C слаб дожд
  Приказано 1-5 од 215 215 ставки.

  Holiday-Link.com (Facebook page),  12.10.2016

  0.0/10
  • Address: Bedemi zadarskih pobuna BB
  • Телефон 00385 23 250 631
  • Мејл адреса: info@thegarden.hr
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  14.8.2019

  0.0/10
  • Address: Široka Ulica 9
  • Телефон 0994041734
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  05.4.2017

  0.0/10
  • Address: Stjepana Radića 42 c
  • Телефон 0914008600
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  05.4.2017

  0.0/10
  • Address: Andrije Hebranga 9
  • Телефон 0912220768
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  05.4.2017

  0.0/10
  • Address: Sokolska 1
  • Телефон +38523319181
  • Мејл адреса: klz@klz.hr
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)
  Сместување и понуда
  Oбјави ја туристичката понуда
  Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
  Oбјави статија
  Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

  Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

  Препорачани локации
  Хрватска - Сите дестинации