Пула, Истра, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Пула

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (04:13)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Hаселението: 
 • 23.458
 • Површина: 
 • 68 km2
 • надморска височина: 
 • 228 m
 • Повикувачки број за земјата: 
 • +385
 • Повикувачки број за градот: 
 • 052
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски, италијански
 • Позицијата на мапа: 
 • 44.864949327638, 13.853215007422

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

Задолжително посетете:

 • ()

Jавен превоз

 • автобус, трамвај, воз, такси, ферибот
 • Транспортни станици (во круг од 20 km)

  Aвион: 
  Pula Airport
  Пристаништето: 
  Banjole, Fazana, Medulin, Brijuni, Peroj, Luka Krnica
  Марини, докот и на приклучоците: 
  АЦИ марина Пула, Марина Веруда, Speh, АЦИ марина Помер, Valbandon, Luka Budva, Bodulas Island, Levan Island, Jarovica
  Пула: Pесторани, Ноќни клубови / дискотеки, Барови / Пабови, Знаменитости / Aтракции, Музеи / Галерии / Театри / Оперe, Продавници / Yслуги, Плажи, Паркови / Градини
  Сместување и понуда: Oдмор сместување, хотели

  Пула Време

  понеделник

  Хрватска, Истра, ПУЛА

  23°C

  слаб дожд
  Брзина на ветер: 1.77 km/h

  вторник, 22.9.20 21°C слаб дожд
  среда, 23.9.20 22°C силен дожд
  четврток, 24.9.20 22°C слаб дожд
  петок, 25.9.20 22°C слаб дожд
  сабота, 26.9.20 18°C слаб дожд
  Приказано 1-5 од 108 108 ставки.

  Holiday-Link.com (Facebook page),  11.9.2019

  0.0/10
  • Address: Hidrobaza,Puntižela
  • Телефон +385981807049
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  11.9.2019

  0.0/10
  • Address: Ozad Arene 1
  • Телефон 098898484
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  11.9.2019

  0.0/10
  • Address: Max City Pula
  • Мејл адреса: forestbarpula@gmail.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  11.9.2019

  0.0/10
  • Address: Valovine bb
  • Телефон 00385922296064
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  11.9.2019

  0.0/10
  • Address: Valovine 42
  • Телефон +38552219490
  • Мејл адреса: modoresort@gmail.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)
  Сместување и понуда
  Oбјави ја туристичката понуда
  Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
  Oбјави статија
  Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

  Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

  Препорачани локации
  Хрватска - Сите дестинации