Умаг, Истра, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Умаг

Video/Photo: coloursofistria.com / TZ Istarske Županije

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (03:51)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Hаселението: 
 • 7.300
 • Површина: 
 • 87 km2
 • надморска височина: 
 • 7 m
 • Повикувачки број за земјата: 
 • +385
 • Повикувачки број за градот: 
 • 052
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски
 • Позицијата на мапа: 
 • 45.4372062, 13.5257205

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

  Jавен превоз

 • автобус, воз, такси, ферибот
 • Транспортни станици (во круг од 20 km)

  Aвион: 
  Portoroz Airport
  Пристаништето: 
  Lucija, Piran, Strunjan, Izola
  Марини, докот и на приклучоците: 
  АЦИ марина Умаг, Lovrecica, Savudrija, Plic Dalja, Марина Наутица, Hotel Laguna Novigra, Mirna, Sveti, Марина Червар Порат
  Умаг: Pесторани, Барови / Пабови, Знаменитости / Aтракции, Продавници / Yслуги, Фаст фуд / Слаткарници
  Сместување и понуда: Oдмор сместување, хотели

  Умаг Време

  среда

  Хрватска, Истра, УМАГ

  23°C

  слаб дожд
  Брзина на ветер: 3.22 km/h

  четврток, 17.6.21 24°C чисто небо
  петок, 18.6.21 23°C облаци
  сабота, 19.6.21 25°C облаци
  недела, 20.6.21 26°C неколку облаци
  понеделник, 21.6.21 26°C неколку облаци
  Приказано 1-5 од 43 43 ставки.

  Holiday-Link.com (Facebook page),  16.9.2019

  0.0/10
  • Address: Šetalište Vladimira Gortana 7
  • Телефон +385996425733
  • Мејл адреса: restoranlidoumag@gmail.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  16.9.2019

  0.0/10
  • Телефон 385/52/759-565
  • Мејл адреса: roberto-prelogar@hotmail.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  16.9.2019

  0.0/10
  • Address: Trgovačka 21
  • Телефон +385951518645
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  16.9.2019

  0.0/10
  • Мејл адреса: theboatumag@hotmail.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  16.9.2019

  0.0/10
  • Address: grupija 13a
  • Телефон 052 737 101
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)
  Сместување и понуда
  Oбјави ја туристичката понуда
  Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
  Oбјави статија
  Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

  Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

  Препорачани локации
  Хрватска - Сите дестинации