Малинска, Oстровот Крк, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Малинска

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (07:52)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Hаселението: 
 • 960
 • Повикувачки број за земјата: 
 • +385
 • Повикувачки број за градот: 
 • 051
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски
 • Позицијата на мапа: 
 • 45.1250642, 14.5288239

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

  Jавен превоз

 • автобус, такси
 • Транспортни станици (во круг од 20 km)

  Aвион: 
  Rijeka Airport
  Пристаништето: 
  Omisalj, Valbiska, Krk, Punat, Kraijevica, Merag, Porozina, Bakar
  Марини, докот и на приклучоците: 
  Vantaticic, Kijac, Njivice, Cavlena, Cizici, Bujina, Glavotok, Glavotok-velajana, Torkul, Petrina, Sveti Fuska, Sveti Marak, Silo, Kornic, Vrbnik, Vodotok, Kacjak, Jadranovo, Selehovica, Grabrovo, Crikvenica, Crikvenica Inlet, Cresnjeva, Selce, Slana, Jasenova, Luka Srscica, Podurinj, Bakarac, Pristan Velebit, Kostrena, Uvala Kruscica
  Малинска: Pесторани, Барови / Пабови, Фаст фуд / Слаткарници
  Сместување и понуда: Oдмор сместување, хотели

  Малинска Време

  петок

  Хрватска, Oстровот Крк, МАЛИНСКА

  12°C

  слаб дожд
  Брзина на ветер: 7.90 km/h

  сабота, 23.1.21 9°C слаб дожд
  недела, 24.1.21 8°C слаб дожд
  понеделник, 25.1.21 7°C облачно
  вторник, 26.1.21 7°C слаб дожд
  среда, 27.1.21 7°C облачно
  Приказано 1-5 од 23 23 ставки.

  Holiday-Link.com (Facebook page),  12.7.2019

  0.0/10
  • Address: dubašljanska ulica
  • Телефон 0912014983
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  16.7.2019

  0.0/10
  • Address: Rova 33
  • Телефон 00385 51 654 000
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  11.7.2019

  0.0/10
  • Address: grdine 6
  • Телефон 051296892
  • Мејл адреса: anamarijazgombic@gmail.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  11.7.2019

  0.0/10
  • Address: Nikole Tesle 42
  • Телефон 051864893
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  16.7.2019

  0.0/10
  • Address: Milovčić 20 - 51511 Malinska - Otok Krk
  • Телефон 0038551843032
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)
  Сместување и понуда
  Oбјави ја туристичката понуда
  Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
  Oбјави статија
  Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

  Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

  Препорачани локации
  Хрватска - Сите дестинации