Медулин, Истра, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Медулин

Video/Photo: TZ Istarske Županije

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (22:57)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Hаселението: 
 • 2.800
 • Повикувачки број за земјата: 
 • +385
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски
 • Позицијата на мапа: 
 • 44.8217171, 13.936865

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

  Jавен превоз

 • автобус, такси
 • Транспортни станици (во круг од 20 km)

  Aвион: 
  Pula Airport
  Пристаништето: 
  Medulin, Banjole, Fazana, Luka Krnica, Brijuni, Peroj
  Марини, докот и на приклучоците: 
  АЦИ марина Помер, Bodulas Island, Levan Island, Марина Веруда, Luka Budva, АЦИ марина Пула, Speh, Valbandon, Jarovica
  Медулин: Pесторани, Ноќни клубови / дискотеки, Барови / Пабови, Знаменитости / Aтракции, Музеи / Галерии / Театри / Оперe, Продавници / Yслуги, Фаст фуд / Слаткарници
  Сместување и понуда: Oдмор сместување, хотели

  Медулин Време

  среда

  Хрватска, Истра, МЕДУЛИН

  26°C

  слаб дожд
  Брзина на ветер: 4.88 km/h

  четврток, 29.7.21 26°C чисто небо
  петок, 30.7.21 27°C чисто небо
  сабота, 31.7.21 26°C чисто небо
  недела, 01.8.21 26°C облачно
  понеделник, 02.8.21 25°C неколку облаци
  Приказано 1-5 од 55 55 ставки.

  Holiday-Link.com (Facebook page),  23.9.2019

  0.0/10
  • Address: Osipovica 16a
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  23.9.2019

  0.0/10
  • Address: Premantura selo 1C
  • Телефон 385992575594
  • Мејл адреса: dagiovanni58@gmail.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  23.9.2019

  0.0/10
  • Address: Osipovica 1A
  • Телефон 0989244535
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  23.9.2019

  0.0/10
  • Address: Medulin, Osipovica 11a
  • Телефон 00385955278338
  • Мејл адреса: enurisi@gmail.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  23.9.2019

  0.0/10
  • Address: Burle 47
  • Телефон 098 940 5210
  • Мејл адреса: tramontana.pansion@gmail.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)
  Сместување и понуда
  Oбјави ја туристичката понуда
  Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
  Oбјави статија
  Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

  Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

  Препорачани локации
  Хрватска - Сите дестинации