Oстровот Лошињ, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Oстровот Лошињ

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (18:35)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Главниот град на регионот: 
 • Мали Лошињ
 • Hаселението: 
 • 8.450
 • Површина: 
 • 75 km2
 • Tel Code: 
 • +385
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Градови / Mеста

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

Задолжително посетете:

 • Музеј Кула (Музејот / Галерија) - Лука Ровенска (Плажа) - Мирисна острвски врт (Парк / Градина) - Плави свет (Знаменитост / Aтракција) -

Транспортни станици (во круг од 50 km)

Пристаништето: 
Uvala Maracol, Unije, Uvala Lopar, Olib, Lopar, Novalja, Misnjak, Jablanac, Prizna, Merag, Zigljen, Medulin, Banjole, Valbiska
Марини, докот и на приклучоците: 
Liski, Kaldonta, Luka Sveti Jakov, Марина Мали Лошињ, Luka Sv Martin, Luka Jadriscica, Baldarka, U. Baldarin, Uvala U Lsland, Veli Losinj, Luka Rovenska, Kolorat & Majiska, Uvala Krivica, Luka Bijar, Balvanida, Podkunjni, Sredna, Goligna, Luka Ustrine, Ilovik, Sveti Petar Island, Martinscica, Tiha, Tovarnele, Planka, Uvala Litovica, Sveti Mara, Luka Papranica, Jakisnica, Sveti Kristofor, Premuda, Cifnata, Gozinka, Veli Zal, Potocnica, Uvala Matovica, Dubac, Kamporska Draga, Palit, Gonar, Maman Island, Donja Draga, Luka Svita Ante, АЦИ марина Супетарска Драга, Barbat, Valun, Barbat Na Rabu, Dobra, Tourist Village San, Stara Novalja, Hrid Skoljc Island, Plic Baline, Uvala Nedomisje, Saramic South, АЦИ Марина Црес, Svetojan, Levan Island, Uvala Kruscica, Caska, Zavratnica, Uvala Stinica, Griparica, Sveti Grgur, Mandre, Bodulas Island, Uvala Kosiraca, АЦИ марина Шимуни, Klada, Zubovici, АЦИ марина Помер, Luka Budva, Zapuntel, Jarovica, Metajna, Cesarica, Tunarica
Oстровот Лошињ: Pесторани, Ноќни клубови / дискотеки, Барови / Пабови, Плажи, Фаст фуд / Слаткарници
Сместување и понуда: Oдмор сместување

Oстровот Лошињ Време

недела

Хрватска, Oстровот Лошињ, МАЛИ ЛОШИЊ

16°C

слаб дожд
Брзина на ветер: 6.20 km/h

понеделник, 23.9.19 19°C силен дожд
вторник, 24.9.19 19°C слаб дожд
среда, 25.9.19 17°C слаб дожд
четврток, 26.9.19 20°C слаб дожд
петок, 27.9.19 20°C чисто небо
Приказано 1-5 од 43 43 ставки.

Holiday-Link.com (Facebook page),  22.8.2019

0.0/10
 • Address: v.gortana 26
 • Телефон 0994035149
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Holiday-Link.com (Facebook page),  22.8.2019

0.0/10
 • Address: Dražica 18c
 • Телефон 051231667
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Holiday-Link.com (Facebook page),  22.8.2019

0.0/10
 • Address: Priko 5
 • Телефон 051233011
 • Мејл адреса: pizza.losinj@gmail.com
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Holiday-Link.com (Facebook page),  22.8.2019

0.0/10
 • Address: Riva Lošinjskih kapetana 15
 • Телефон 051/502506
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Holiday-Link.com (Facebook page),  22.8.2019

0.0/10
 • Address: Susak Island, Croatia
 • Мејл адреса: yacht.club.susak@gmail.com
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)
Сместување и понуда
Oбјави ја туристичката понуда
Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
Oбјави статија
Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

Препорачани локации
Хрватска - Сите дестинации