Островот Солта, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Островот Солта

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (02:09)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Главниот град на регионот: 
 • Грохоте
 • Hаселението: 
 • 1.700
 • Површина: 
 • 52 km2
 • Tel Code: 
 • +385
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Градови / Mеста

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

Задолжително посетете:

 • потезање МРДУЈА (Случувања) - Увала Шешула (Плажа) -

Транспортни станици (во круг од 50 km)

Aвион: 
Split Airport, Brac Airport
Пристаништето: 
Rogac, Uvala Mala Luka, Supetar, Hvar, Stari Grad, Bol, Vis, Jelsa, Sumartin
Марини, докот и на приклучоците: 
Tatinja, Donja Krusica, Necujam, Poganica, Joria, Sesula, Maslinica, Gornja Krusica, Tanki Ratak, Vela Travna, Livka, Uvala Krnjas, Duga Ciovo, Sveti Fumija, Gokrug, Uvala Razetinovac, Donji Okrug, Stiniva - Milna, Osibova, Марина Влашка, АЦИ марина Трогир, Bobovisca, АЦИ Марина Милна, Seget, Sutivan, Vranjica, Borak, Vinisce, Vela Rina, АЦИ марина Сплит, Kastel Novi, Poljica, Marina Zenta, Mirca, Марина Агана, Kastel Kambelovac, Марина Каштела, Pelegrin, Stari Trogir, Parja, Stobrec, Sicenica, Vira, Strozanac, Vela Garska, Stiniva - Hvar, Mala Garska, Soline, Splitska, Bajnice, Tarsce, АЦИ марина палмижана, Lucisce, Vinogradisce, Krilo, Glavna, Marinkovac, Borovica, Jerolim Island, Postira, Stivancica, Razanj, Luka Tiha, Orisac, Stupin, Dugi Rat, Марина Фрапа, Smokvica, Uvala Lovrecina, Zukova, Zarace, Dubovica Boatyard, Omis, Марина Кремик, Primosten, Nedjelja, Grebastica, АЦИ марина Врбоска, Mirine, Hudomescica, Ivan Dolac, Rukavac, Konopjikova, Komiza, Zaboric, Luka, Mimice Kutlesa, Krapanj Island, Brodarica, Zavala, Povlja, Prapratna, Pisak, Lovisce, Studena, Manastir, Voscica, Марина Соларис, Марина Мандалина, Zablace, Bisevo, Rasotica, Vela Stiniva
Островот Солта: Pесторани, Барови / Пабови, Плажи
Сместување и понуда: Oдмор сместување

Островот Солта Време

понеделник

Хрватска, Островот Солта, ГРОХОТЕ

14°C

слаб дожд
Брзина на ветер: 11.02 km/h

вторник, 28.3.23 10°C чисто небо
среда, 29.3.23 11°C облаци
четврток, 30.3.23 11°C слаб дожд
петок, 31.3.23 13°C облаци
сабота, 1.4.23 14°C слаб дожд
Приказано 1-5 од 20 ставки.

Holiday-Link.com (Facebook page),  29.8.2019

0.0/10
 • Address: Nečujam, Šetalište Marka Marulića 1b
 • Телефон 0995489660
 • Мејл адреса: label@hi.t-com.hr
Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

Holiday-Link.com (Facebook page),  29.8.2019

0.0/10
 • Address: Put burni gaj 18
 • Телефон +385997974312
 • Мејл адреса: restoran.sampjer@gmail.com
Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

Holiday-Link.com (Facebook page),  29.8.2019

0.0/10
 • Address: Obala Svete Tereze 9
 • Телефон 021247565
 • Мејл адреса: info@restoran-pjero.com
Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

Holiday-Link.com (Google places),  4.12.2019

0.0/10
 • Address: Gornje Selo
Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)

Holiday-Link.com (Google places),  4.12.2019

0.0/10
 • Address: Srednje Selo, Šolta
Mора да се посети(/) Посетете(/) Прескокнете(/)
Сместување и понуда
Oбјави ја туристичката понуда
Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
Oбјави статија
Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

Препорачани локации
Хрватска - Сите дестинации