Шибеник, Средна Далмација, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Шибеник

Video/Photo: DreamDivision, TZO Šibensko-Kninske županije

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (09:03)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Hаселението: 
 • 34.300
 • надморска височина: 
 • 23 m
 • Повикувачки број за земјата: 
 • +385
 • Повикувачки број за градот: 
 • 022
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски
 • Позицијата на мапа: 
 • 43.7350196, 15.8952045

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

  Jавен превоз

 • автобус, воз, такси, ферибот
 • Транспортни станици (во круг од 20 km)

  Пристаништето: 
  Jadrija, Zlarin, Prvic, Prvic Sepurine, Obonjan, Kaprije
  Марини, докот и на приклучоците: 
  Марина Мандалина, Svita Ante Capljena, Zablace, Марина Соларис, Vrulje, Brodarica, Krapanj Island, Ostrica, Srima, Zaton, Rasline, Sepurine East, Beretusa, АЦИ марина Скрадин, Zaboric, АЦИ марина водице, Tijascica, Mirine, Guduca, Марина Трибуњ, Hudomescica, Grebastica, Sovlje, Lemes, Primosten, Remetic, Tratica, Марина Кремик, Potkucina
  Шибеник: Pесторани, Ноќни клубови / дискотеки, Барови / Пабови, Hастани, Знаменитости / Aтракции, Музеи / Галерии / Театри / Оперe, Продавници / Yслуги, Национални паркови / Парковите на природата, Плажи, Фаст фуд / Слаткарници, Зоолошки градини / Аквариуми, Паркови / Градини
  Сместување и понуда: Oдмор сместување, хотели

  Шибеник Време

  петок

  Хрватска, Средна Далмација, ШИБЕНИК

  30°C

  чисто небо
  Брзина на ветер: 4.71 km/h

  сабота, 31.7.21 31°C чисто небо
  недела, 01.8.21 32°C слаб дожд
  понеделник, 02.8.21 29°C чисто небо
  вторник, 03.8.21 30°C одвоени облаци
  среда, 04.8.21 29°C одвоени облаци
  Приказано 1-5 од 116 116 ставки.

  Holiday-Link.com (Facebook page),  17.6.2019

  0.0/10
  • Address: Božidara Petranovića 8
  • Телефон 022336385
  • Мејл адреса: caffebarcastello@gmail.com
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  17.6.2019

  0.0/10
  • Address: Nikole Tesle 95 a
  • Телефон 0951987822
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  17.6.2019

  0.0/10
  • Телефон 0913456830
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  17.6.2019

  0.0/10
  • Address: 4. kolovoza 1941
  • Телефон 0922544735
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

  Holiday-Link.com (Facebook page),  17.6.2019

  0.0/10
  • Address: Vrpoljacki put 32b
  • Телефон 0913336393
  Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)
  Сместување и понуда
  Oбјави ја туристичката понуда
  Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
  Oбјави статија
  Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

  Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

  Препорачани локации
  Хрватска - Сите дестинации