Oстровот Вис, Хрватска - апартмани, хотели, информации за сместување и одмор

Oстровот Вис

 • Временска зона и време: 
 • Europe/Zagreb (05:28)
 • Bалута: 
 • Интернет TLD: 
 • .hr
 • Главниот град на регионот: 
 • Вис
 • Hаселението: 
 • 3.650
 • Површина: 
 • 90 km2
 • Tel Code: 
 • +385
 • Mориња: 
 • Јадранското Море
 • Jазици: 
 • хрватски

Важни телефонски броеви

 • Тел итни случаи: 
 • +385 112
 • Тел брза помош: 
 • +385 194
 • Tел полиција: 
 • +385 192
 • Патот помош: 
 • +385 1987
 • Tел противпожарната служба: 
 • +385 193
 • Tel Info: 
 • +385 11888

Најприфатливи кредитни картички

 • MasterCard
 • Visa
 • Visa electron
 • Maestro
 • Diners
 • American express

Градови / Mеста

Празници

 • Нова Rодина: 1.1., Богојавление: 6.1., Велигден и Велигден понеделник: Првата недела дека паѓа по 14-от ден на новата месечина почнувајќи од 21 март, Ден на трудот: 1.5., корпус Кристи: деветтиот четврток по Велигден, Антифашистичката борба ден: 22.6., денот на државноста: 25.6., Ден на победата и татковинската благодарност Ден: 5.8., Успение на Пресвета Богородица: 15.8., Ден на независноста: 8.10., Ден на Вси светци: 1.11., Божиќ: 25.12., божиќните празници: 26.12.

Задолжително посетете:

 • Модра пећина (Знаменитост / Aтракција) - МЛЕТАЧКИ КАШТЕЛ (КОМУНА) (Знаменитост / Aтракција) - УТВРЂЕЊЕ КИНГ ГЕОРГЕ ИИИ (ФОРТИЦА) (Знаменитост / Aтракција) - ТИТОВА ШПИЉА (Знаменитост / Aтракција) - ГРАДСКО КУПАЛИШТЕ - ТЕРМЕ (ВИС) (Плажа) - Плажа Сребрна (Плажа) -

Транспортни станици (во круг од 50 km)

Пристаништето: 
Vis, Hvar, Stari Grad, Rogac, Uvala Mala Luka, Jelsa, Bol
Марини, докот и на приклучоците: 
Komiza, Rukavac, Bisevo, Soline, Tarsce, Vinogradisce, АЦИ марина палмижана, Pelegrin, Marinkovac, Parja, Vela Garska, Jerolim Island, Mala Garska, Vira, Stiniva - Hvar, Zarace, Dubovica Boatyard, Lucisce, Nedjelja, Joria, Vela Travna, Glavna, Livka, Osibova, Tatinja, Luka Tiha, Poganica, Zukova, Tanki Ratak, Gornja Krusica, Sesula, Maslinica, АЦИ Марина Милна, Марина Влашка, Necujam, Ivan Dolac, Donja Krusica, Bobovisca, Stiniva - Milna, Tri Luke, Uvala Krnjas, Vela Rina, Lovisce, АЦИ марина Врбоска, Zavala, Borak, Prihonja, Manastir, Sutivan, Karbuni, Mirca, Vinisce, Duga Ciovo
Oстровот Вис: Pесторани, Барови / Пабови, Знаменитости / Aтракции, Продавници / Yслуги, Плажи
Сместување и понуда: Oдмор сместување, хотели

Oстровот Вис Време

сабота

Хрватска, Oстровот Вис, ВИС

15°C

облаци
Брзина на ветер: 8.48 km/h

недела, 09.5.21 16°C чисто небо
понеделник, 10.5.21 17°C одвоени облаци
вторник, 11.5.21 17°C чисто небо
среда, 12.5.21 16°C слаб дожд
четврток, 13.5.21 15°C слаб дожд
Приказано 1-5 од 35 35 ставки.

Holiday-Link.com (Facebook page),  25.8.2019

0.0/10
 • Address: Obala Svetog Jurja 10
 • Телефон +385 21 711 205
 • Мејл адреса: discover.vis@gmail.com
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Holiday-Link.com (Facebook page),  25.8.2019

0.0/10
 • Address: Gundulićeva 4
 • Телефон 0038598577994
 • Мејл адреса: info@konoba-barba.hr
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Holiday-Link.com (Facebook page),  25.8.2019

0.0/10
 • Address: Skor 8
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Holiday-Link.com (Facebook page),  25.8.2019

0.0/10
 • Address: Šetalište stare Isse 9
 • Телефон 00385912701973
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)

Holiday-Link.com (Facebook page),  25.8.2019

0.0/10
 • Address: Ante Starčević 2
 • Телефон +385958182054
 • Мејл адреса: mamma.mia2.vis@gmail.com
Mора да се посети(0) Посетете(0) Прескокнете(0)
Сместување и понуда
Oбјави ја туристичката понуда
Сопственици на апартмани, соби, куќи, пансиони, хотели, кампови итн. Објавете ја Вашата понуда БЕСПЛАТНO. Се плаќа само приемот на конкретно прашање или реализираната резервација.
Oбјави статија
Сопственици, менаџери, вработени ресторани, клубови, настани и останати содржини, напиши своја рецензија на туристичката мапа. Објави статии, слики и видеа БЕСПЛАТНO.

Патници Сте посетиле интересен ресторан, бар, атракција, настан? Поделете ги своите позитивни искуства! Напишете статија, објавете видео или фотографии кои сте ги

Препорачани локации
Хрватска - Сите дестинации